Zdjęła buty w samolocie, a nogi oparła o ścianę. "Co za wstyd"

Co jakiś czas w sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania z pasażerami samolotów, którzy kładą gołe stopy na oparciach czy podłokietnikach foteli. Tym razem internet obiegł film, na którym pasażerka położyła się na fotelach, a stopy oparła o ścianę samolotu.

Filmik, nagrany przez jednego z pasażerów, trafił na instagramowy profil Passenger Shaming, który prowadzi była stewardesa Shawn Kathleen. Pojawiają się tam zdjęcia i nagrania, które dokumentują nieeleganckie zachowania pasażerów. 

Niedawno na profilu opublikowane zostało nagranie, na którym widać, jak jedna z podróżujących kobiet położyła się na fotelach, a stopy bez butów oparła o ścianę samolotu. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, część osób nie kryła oburzenia.

Pierwsza klasa nie zawsze oznacza, że masz klasę.
Co za wstyd. Jak można robić takie rzeczy publicznie?
 

Inni byli jednak bardziej wyrozumiali.

Zapłaciła za miejsce, ma prawo robić, co chce. Nikomu nie robi krzywdy, a poza tym wygląda na wyczerpaną.
Taka pozycja może być całkiem wygodna.

Niektórzy komentujący zwrócili uwagę, że kobieta nikomu nie przeszkadza, nie narusza niczyjej przestrzeni, więc nie rozumieją, w czym problem. 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy piszemy o podobnym zachowaniu pasażerów. Jakiś czas temu wspominaliśmy o pasażerce, która ucieszyła się z wolnego miejsca obok siebie. Jej radość nie trafiła jednak długo, bo wkrótce potem na podłokietnikach pojawiły się gołe stopy.

W podobnej sytuacji znalazł się też snowboardzista Shaun White, trzykrotny mistrz olimpijski. Na filmie złotego medalisty IO widać, jak siedząca kilka foteli za nim osoba oparła nagie stopy o zagłówek. 

Zniesmaczenie to jedno, ale osoby, które decydują się na zdjęcie butów w środkach transportu, powinny zdawać sobie także sprawę z tego, że na ich siedzeniach i podłogach znajduje się wiele zarazków, które mogą m.in. wywoływać grzybicę.

Wydaje ci się, że miejsce jest czyste i zadbane? To mogą być pozory. Z naszego wideo dowiesz się, które miejsca w pokoju hotelowym są najbrudniejsze:

Zobacz wideo
Więcej o: