Pies otrzymał odszkodowanie za odwołany lot. Właściciele znaleźli lukę w prawie

Pierwszy raz w historii lotnictwa zwierzę otrzymało odszkodowanie za odwołany rejs. To pies Jack, który wraz ze swoimi właścicielami miał lecieć z Palermo na Lampedusę.

Jak poinformował portal "Aero Telegraph", właściciele Jacka postanowili wykorzystać lukę w prawie unijnym. Zgodnie z rozporządzeniem EU 261 odszkodowanie za odwołany lot należy się każdemu pasażerowi. Nie jest jednak zaznaczone, że musi być to człowiek.

Luka w przepisach

Pies o imieniu Jack miał lecieć wraz ze swoimi właścicielami duńską linią czarterową Danish Air Transport. Zwierzęciu wykupiono bilet na podróż w kabinie, którego cena wynosiła 27 euro. Jednak rejs z Palermo na Lampedusę odwołano. Powód? Usterki techniczne.

W takich przypadkach pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowania. W zależności od długości rejsu wysokość rekompensaty waha się od 250 do 600 euro. 

Kwestię reguluje rozporządzenie EU 261. Zgodnie z nim pasażerem jest posiadacz biletu lub innego dokumentu uprawniającego do podróży. Pies Jack spełnia więc ten wymóg.

Twój lot opóźnił się o trzy godziny? Niebawem może być to za krótki czas, by ubiegać się o odszkodowanie. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Historyczne odszkodowanie

Duńska linia musi wypłacić 250 euro rekompensaty każdemu pasażerowi, który złożył wniosek o odszkodowanie po odwołanym rejsie. W gronie tym znalazł się także pies Jack. To pierwszy taki przypadek w historii. Pojawiły się już głosy, że zdarzenie przyczyni się do zmiany obowiązujących obecnie przepisów.

Komentarze (16)
Pies otrzymał odszkodowanie za odwołany lot. Właściciele znaleźli lukę w prawie
Zaloguj się
 • fakej

  Oceniono 25 razy 25

  To zadna luka, odszkodowanie jest za wykupiony bilet, a jak wlasciciele wykupili taki bilet psu to sie 250 EUR jak psu kosc nalezy.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 19 razy 19

  "Pojawiły się już głosy, że zdarzenie przyczyni się do zmiany obowiązujących obecnie przepisów."

  A niby dlaczego? Pies to to również stworzenie, ssak. Że co, że nie rozumny jak człowiek? To może niemowlakom również odbierzecie prawa rozumnego człowieka. SKANDAL 😀 😀

 • patryk.nijaki

  Oceniono 15 razy 15

  a co to za dziura. skoro mogl kupic bilet to i odszkodowanie sie nalezy. najlepiej ssac od klinetow szmal a konsekwencji za bledy nie ponosic.

 • kemotkemot

  Oceniono 7 razy 7

  To zadna luka prawna

 • mawik_net

  Oceniono 6 razy 6

  Miał kupiony bilet, więc był pasażerem. Gdyby mogli go wieźć psa za darmo na kolanach lub pod nogami, to by odszkodowania nie było. Gdzie tu luka ?

 • rikol

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobra decyzja, zwłaszcza że dla psa lot samolotem to ogromny stres.

 • roman.wurster

  Oceniono 6 razy 2

  i w calej tej sytuacji najbardziej poszkodowane beda pchly ....

 • stefan4

  Oceniono 3 razy 1

  > Duńska linia musi wypłacić 250 euro rekompensaty każdemu pasażerowi, który złożył
  > wniosek o odszkodowanie po odwołanym rejsie. W gronie tym znalazł się także pies Jack.

  Czy pies Jack pokwitował wypłatę odszkodowania na stosownym formularzu?

 • djarev

  Oceniono 3 razy 1

  Nic szczególnego. W USA dostałby 250 milionów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX