Ryanair zmienia rozkład lotów na wakacje. Znikną trasy, będzie też mniej połączeń

Z powodu problemów z dostawą zamówionych samolotów Ryanair musi modyfikować swoją siatkę połączeń. W związku z tym z wakacyjnego rozkładu lotów z Polski zniknie parę tras. Zmiany odczują pasażerowie kilku miast.

O zmianach w rozkładzie irlandzkiego przewoźnika poinformował serwis Fly4Free. Póki co dotyczą Modlina, Katowic, Gdańska i Rzeszowa. Jako przyczynę podaje się opóźnienia w dostawie zamówionych przez Ryanaira Boeingów 737 MAX, które zostały uziemione.

Jak podaje serwis, z rozkładu na pewno zniknie trasa z Rzeszowa do Aten, która najpierw miała być dostępna od kwietnia, a potem od czerwca. Lotnisko w Rzeszowie potwierdziło Fly4Free tę informację.

Zmiany rozkładu z Gdańska

Sporo zmian czeka też pasażerów z Gdańska. Tam przede wszystkim dojdzie do zmiany częstotliwości lotów. Do Barcelony będzie można polecieć tylko w kwietniu i w maju, choć trasa początkowo miała obowiązywać przez cały sezon letni. To nie koniec zmian na froncie hiszpańskim. Z Gdańska do Alicante od czerwca pasażerowie polecą tylko raz w tygodniu.

Zmiany dotyczą też Malty. Tam również Ryanair od czerwca będzie latał tylko raz w tygodniu, a nie jak obecnie - dwa.

Z Gdańska samoloty irlandzkiej linii rzadziej polecą też do: Kopenhagi (sześć, a nie siedem), Dublina (cztery zamiast pięciu), Oslo (sześć zamiast siedmiu), Leeds Bradford (dwa razy, a nie cztery), Manchesteru (dwa razy zamiast trzech), Kijowa (dwa razy, a nie trzy) oraz Aten (od czerwca raz w tygodniu, nie będzie sobotnich lotów).

Zmiany rozkładu z Modlina

Serwis Fly4Free przeanalizował system rezerwacyjny Ryanaira i zwrócił uwagę, że samoloty z lotniska w Modlinie w sezonie wakacyjnym będą latały rzadziej. Których kierunków to dotyczy?

Od lipca Ryanair nie poleci do Birmingham we wtorki (dwa loty w tygodniu zamiast trzech). Rzadziej będzie latał też do Bergamo - znikną połączenia w czwartki i soboty (nie będzie więc codziennych lotów, a pięć w tygodniu, zmiana ma obowiązywać tylko do końca października). 

Pasażerowie z podwarszawskiego lotniska nie polecą też do Bristolu w poniedziałki - od lipca będą realizowane trzy loty tygodniowo zamiast czterech. Mniej będzie również lotów do Paryża. Do stolicy Francji od lipca nie polecimy w niedziele (będą cztery loty w tygodniu, a nie pięć).

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Ryanair przestanie od lipca latać do Madrytu w soboty. Będą więc cztery loty tygodniowo, a nie pięć. Do Sztokholmu z kolei nie polecimy w piątki - od lipca zmiana z czterech do trzech połączeń w tygodniu. Zniknie też trasa do Oslo Torp we wtorki. Od lipca Ryanair poleci tam sześć razy w tygodniu, nie siedem, jak do tej pory. Niedostępne będzie też sobotnie połączenie do Wiednia - od lipca sześć lotów tygodniowo zamiast siedmiu.

Od lipca z Modlina nie będzie też środowych lotów do Aten. Do stolicy Grecji stamtąd będzie można polecieć cztery razy w tygodniu, a nie pięć. Ateny będą też od czerwca trudniej dostępne z Katowic - znikną loty w czwartki, podróżni polecą tam tylko raz w tygodniu, w niedziele.

Komentarze (9)
Ryanair zmienia rozkład lotów na wakacje. Znikną trasy, będzie też mniej połączeń
Zaloguj się
 • swinton

  Oceniono 11 razy 3

  Chwała Bogu ze Condor ma samoloty i jest juz polski.
  Jak Niemcy nie chca latac Condorem to Polacy beda.
  Takie sa reguły rynkowe - jak powstaje pustka to znajdzie sie ktos kto ja wypełni.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 3 razy 3

  Ooo... Maxów nie będzie, więc nie będzie planowanych jebudnięć?

 • facio60

  Oceniono 3 razy -1

  Jak widać, trasy do i z Niemiec to nie dotyczy. To oplacalny kierunek, samoloty zawsze pełne. A po loty do Birmingham? Przecież tam mieszkają w większości przedstawiciele Afryki czy Azji. A wątpię aby oni latali do i z Polski.

 • qawsedrftg

  Oceniono 7 razy -1

  No i dobrze, Greta będzie mniej płakała, ja i tak jadę w Bieszczady :)

 • rufuz

  Oceniono 4 razy -2

  I tak nie latam tymi liniami. Wystarczy,bedac na jakims wiekszym lotnisku, zobaczyc na tablice odlotow. Wiekszosc opoznionych lud odwolanych lotow to najczesciej Ryanair. Wole zaplacic nieco wiecej za bilet ale miec wieksza pewnosc, ze dolece na czas a ajk nie to dostane chociaz rekompensate. Ryanair jest tez w czolowce jesli chodzi o niewyplacanie rekompensat.

 • rufuz

  Oceniono 5 razy -3

  I tak nie latam tymi liniami. Wystarczy,bedac na jakims wiekszym lotnisku, zobaczyc na tablice odlotow. Wiekszosc opoznionych lud odwolanych lotow to najczesciej Ryanair. Wole zaplacic nieco wiecej za bilet ale miec wieksza pewnosc, ze dolece na czas a jak nie to dostane chociaz rekompensate. Ryanair jest tez w czolowce jesli chodzi o niewyplacanie rekompensat.

 • krokusik22

  Oceniono 6 razy -4

  Przestałam latać tanimi liniami od kiedy wprowadzili zmiany z bagażami, teraz na wakacje latam enterem. Mają sporo ciekawych kierunków i loty są z Okęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX