Ryanair zmienia rozkład lotów na wakacje. Znikną trasy, będzie też mniej połączeń

Z powodu problemów z dostawą zamówionych samolotów Ryanair musi modyfikować swoją siatkę połączeń. W związku z tym z wakacyjnego rozkładu lotów z Polski zniknie parę tras. Zmiany odczują pasażerowie kilku miast.

O zmianach w rozkładzie irlandzkiego przewoźnika poinformował serwis Fly4Free. Póki co dotyczą Modlina, Katowic, Gdańska i Rzeszowa. Jako przyczynę podaje się opóźnienia w dostawie zamówionych przez Ryanaira Boeingów 737 MAX, które zostały uziemione.

Jak podaje serwis, z rozkładu na pewno zniknie trasa z Rzeszowa do Aten, która najpierw miała być dostępna od kwietnia, a potem od czerwca. Lotnisko w Rzeszowie potwierdziło Fly4Free tę informację.

Zmiany rozkładu z Gdańska

Sporo zmian czeka też pasażerów z Gdańska. Tam przede wszystkim dojdzie do zmiany częstotliwości lotów. Do Barcelony będzie można polecieć tylko w kwietniu i w maju, choć trasa początkowo miała obowiązywać przez cały sezon letni. To nie koniec zmian na froncie hiszpańskim. Z Gdańska do Alicante od czerwca pasażerowie polecą tylko raz w tygodniu.

Zmiany dotyczą też Malty. Tam również Ryanair od czerwca będzie latał tylko raz w tygodniu, a nie jak obecnie - dwa.

Z Gdańska samoloty irlandzkiej linii rzadziej polecą też do: Kopenhagi (sześć, a nie siedem), Dublina (cztery zamiast pięciu), Oslo (sześć zamiast siedmiu), Leeds Bradford (dwa razy, a nie cztery), Manchesteru (dwa razy zamiast trzech), Kijowa (dwa razy, a nie trzy) oraz Aten (od czerwca raz w tygodniu, nie będzie sobotnich lotów).

Zmiany rozkładu z Modlina

Serwis Fly4Free przeanalizował system rezerwacyjny Ryanaira i zwrócił uwagę, że samoloty z lotniska w Modlinie w sezonie wakacyjnym będą latały rzadziej. Których kierunków to dotyczy?

Od lipca Ryanair nie poleci do Birmingham we wtorki (dwa loty w tygodniu zamiast trzech). Rzadziej będzie latał też do Bergamo - znikną połączenia w czwartki i soboty (nie będzie więc codziennych lotów, a pięć w tygodniu, zmiana ma obowiązywać tylko do końca października). 

Pasażerowie z podwarszawskiego lotniska nie polecą też do Bristolu w poniedziałki - od lipca będą realizowane trzy loty tygodniowo zamiast czterech. Mniej będzie również lotów do Paryża. Do stolicy Francji od lipca nie polecimy w niedziele (będą cztery loty w tygodniu, a nie pięć).

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Zobacz wideo

Ryanair przestanie od lipca latać do Madrytu w soboty. Będą więc cztery loty tygodniowo, a nie pięć. Do Sztokholmu z kolei nie polecimy w piątki - od lipca zmiana z czterech do trzech połączeń w tygodniu. Zniknie też trasa do Oslo Torp we wtorki. Od lipca Ryanair poleci tam sześć razy w tygodniu, nie siedem, jak do tej pory. Niedostępne będzie też sobotnie połączenie do Wiednia - od lipca sześć lotów tygodniowo zamiast siedmiu.

Od lipca z Modlina nie będzie też środowych lotów do Aten. Do stolicy Grecji stamtąd będzie można polecieć cztery razy w tygodniu, a nie pięć. Ateny będą też od czerwca trudniej dostępne z Katowic - znikną loty w czwartki, podróżni polecą tam tylko raz w tygodniu, w niedziele.

Więcej o: