Otwarcie Park of Poland już wkrótce. To będzie największy kryty park wodny w Europie

Park of Poland powstaje we wsi Wręcza pod Mszczonowem niedaleko Warszawy. Będzie największym krytym aquaparkiem w Europie. Znana jest już data otwarcia tego ogromnego parku rozrywki.

Budowa Park of Poland i będącego jego częścią aquaparku Suntago Wodny Świat rozpoczęła się w 2017 roku. Teraz dobiega już końca, a na oficjalnej stronie parku pojawiła się informacja o dacie otwarcia. Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z tamtejszych atrakcji już 20 lutego 2020, choć początkowo deklarowano, że park zostanie otwarty jeszcze w 2019 roku.

Park of Poland - ceny biletów

W związku z tym, że otwarcie zbliża się wielkimi krokami, podane zostały też ceny biletów wstępu. Park podzielony jest na kilka stref. Cennik różni się w zależności od tego, do ilu stref chcemy kupić bilet.

Dla przykładu wejście do strefy Jamango na cały dzień kosztuje 99 zł w przypadku dorosłych i nastolatków, a w przypadku dzieci (do 16. roku życia), seniorów, niepełnosprawnych i kobiet ciężarnych 89 zł. Dziecko, które ma wzrost do 120 cm, zapłaci z kolei 79 zł. Można kupić też tańsze bilety, na cztery lub dwie godziny.

Zobacz, jak Park of Poland prezentuje się na filmie:

Zobacz wideo

Bilety do dwóch stref, Jamango i Relax, kosztują więcej. Cały dzień dla dorosłych i nastolatków to 114 zł, a dla niepełnosprawnych, ciężarnych oraz seniorów 104 zł. Wejście do trzech stref, Jamango, Relax i Saunaria, kosztuje najwięcej. Za cały dzień dorośli i nastolatkowie muszą zapłacić 129 zł, a seniorzy, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne - 119 zł.

Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie Park of Poland.

Park of Poland - jakie atrakcje czekają?

Główną częścią parku rozrywki jest aquapark Suntago Wodny Świat. To największy w Europie zadaszony park wodny i jednocześnie jeden z większych takich obiektów na świecie.

Pod rozkładanym dachem, który latem ma być otwierany, kryje się aż 18 basenów (np. solankowe, siarkowe i termalne). Będzie też 10 saun, wodne place zabaw oraz symulator, który umożliwia surfowanie pod dachem. 

Wśród atrakcji nie można nie wymienić aż 32 różnego rodzaju zjeżdżalni, z czego jedna będzie naprawdę imponujących rozmiarów. Ma mieć aż 320 metrów długości, czyli tyle, ile wynosi wysokość wieży Eiffla.

Więcej o: