Przebrał się za pandę i nagabywał turystów na Krupówkach. "Agresor zaczepiał nawet dzieci, oczekując napiwków"

Na fanpage'u zakopiańskiej policji zostało opublikowane zdjęcie z zatrzymania mężczyny przebranego za pandę. Jak czytamy w poście, zachowywał się agresywnie, zaczepiał przechodniów i oczekiwał napiwków. Ostatecznie trafił do aresztu.

"Agresywna panda na Krupówkach" - takimi słowami zaczyna się wpis na Facebooku policji z Zakopanego. W sobotę, 25 stycznia, patrol Straży Miejskiej interweniował wobec mężczyzny, który chodził po Krupówkach przebrany za pandę. Na miejsce została wezwana policja.

Policjanci poinformowali, że przebieraniec zachowywał się agresywnie.

Natarczywie zaczepiał przechodniów, turystów, a nawet dzieci, oczekując napiwków za wspólne zdjęcie

- czytamy. 

Pojawienie się funkcjonariuszy nie poprawiło sytuacji - mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Policjanci uznali, że jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu w miejscu publicznym.

"Panda" ostatecznie trafiła za kratki, a śledczy analizują teraz zgłoszenia od turystów. Na ich podstawie zapadnie decyzja, czy i jakie zarzuty mężczyzna może usłyszeć.

Policjanci w swojej pracy stykają się z wieloma nietypowymi przypadkami. Ci funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który jechał na sygnale, bo śpieszył się do domu. Zobacz nagranie:

Zobacz wideo
Więcej o: