Neapol: wycieczka śladami mafii wywołała oburzenie. Ogłoszenie musiało zniknąć z Airbnb

"Mafia tour" to nowa atrakcja Neapolu. W jej trakcie turyści są oprowadzani śladami Camorry, czyli tajnej organizacji przestępczej. Inicjatywę potępił m.in. burmistrz miasta Luigi de Magistris.

Neapol wielu osobom kojarzy się z mafią. Potencjał ten postanowiła wykorzystać jedna z lokalnych agencji turystycznych i stworzyła wycieczki, które mają zapoznawać turystów z historią pewnej organizacji przestępczej. Pomysł wywołał jednak ogromne oburzenie. 

Śladami Camorry

Koszt wycieczki wynosi 25 euro. W jej trakcie turyści są oprowadzani śladami Camorry, czyli tajnej organizacji przestępczej, która została zawiązana w 1820 roku w Królestwie Neapolu. Jej członkowie dopuszczali się m.in. licznych oszustw, rabunków i zabójstw.

Program wycieczki przewiduje zwiedzanie dzielnic, w których Camorra działała najaktywniej. To m.in. Montecalvario, Forcella, Quartieri Spagnoli. Jak informuje "Il Messaggero", oferta przez pewien czas była promowana nawet na popularnym portalu Airbnb.

Zobacz wideo

Oburzająca wycieczka

Zdaniem wielu osób promowanie miejsc związanych ze światem przestępczym jest nie na miejscu. Luigi de Magistris, burmistrz Neapolu, odniósł się oficjalnie do sprawy na Twitterze. - Organizacje przestępcze nie mogą stawać się atrakcjami turystycznymi - napisał polityk. 

Co ciekawe, po licznych głosach oburzenia, ogłoszenie, które promowało wycieczkę, zostało usunięte ze strony Airbnb. 

Neapol - atrakcje: dowiedz się więcej >>

Więcej o: