Hostelowe Oscary zostały przyznane. Wśród wyróżnionych również dwa hostele z Polski

Portal Hostelworld opublikował coroczny ranking najlepszych hosteli na świecie. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach. W tym roku najlepszym hostelem w Europie został 5 Terre Backpackers we Włoszech. W innych kategoriach znalazły się z kolei dwa miejsca z Polski.

Hoscary (ang. Hoscars), bo tak oficjalnie nazywają się nagrody portalu Hostelworld, zostały przyznane już po raz 17. Rozdano je w ponad 250 kategoriach na podstawie ponad miliona ocen użytkowników z ostatnich 12 miesięcy. Przy wyborze brane są pod uwagę nie tylko ceny noclegu czy lokalizacja, lecz także bezpieczeństwo podróżnych, wyposażenie, czystość, obsługa czy rozrywki, z których mogą skorzystać klienci.

Hostele mogą otrzymać nagrodę m.in. w kategorii najlepszy hostel dla osób, które podróżują same, najlepszy hostel dla samotnie podróżujących kobiet lub najlepszy dla samotnie podróżujących mężczyzn. Obiekty docenia się też za najlepszą lokalizację, atmosferę, wybiera się również najlepsze nowe hostele oraz najlepsze pod względem wielkości (w zależności od liczby łóżek). Wybierane są również najlepsze miejsca na każdym kontynencie.

Mają łaźnie i tarasy słoneczne

W tym roku najlepszym hostelem w Europie i jednocześnie tym z najlepszą atmosferą został hostel 5 Terre Backpackers w Cinque Terre we Włoszech. Ceny zaczynają się tam od 21,14 funtów brytyjskich, czyli ok. 106 zł. Turyści mogą stamtąd podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, a także zrelaksować się w ogrodzie lub na patio. Do dyspozycji podróżnych są też bar i restauracja.

 
 

W kategorii najlepszy hostel dla podróżujących w pojedynkę zwyciężył 360 Hostel Barcelona Arts&Culture. Obiekt wyróżnia się m.in. tym, że goście mogą skorzystać z łaźni parowej i tarasu słonecznego. Ceny zaczynają się od 15,33 funtów brytyjskich, czyli ok. 77 zł.

 

Tegoroczne zestawienie to również wyróżnienia dla polskich hosteli. Obiekt z Warszawy - Oki Doki Old Town Hostel - znalazł się na czwartym miejscu w kategorii dla najlepszych hosteli średniej wielkości (czyli takich, które posiadają od 76 do 150 łóżek). Mieści się na Starym Mieście, a goście mogą zawierać znajomości z innymi turystami, relaksując się na patio z leżakami.

Z kolei miejscówka z Krakowa - Greg & Tom Hostel - została uznana za najlepszy hostel w Polsce w 2019 roku. Uplasowała się też na czwartej pozycji wśród hosteli, które są idealne dla podróżujących samotnie mężczyzn. Obiekt znajduje się bardzo blisko dworca głównego. Najtańsze pokoje - sześcioosobowe - kosztują 57 zł.

Z rankingami w różnych kategoriach zapoznacie się na oficjalnej stronie Hostelworld.

Co można zobaczyć w Krakowie? Warto wybrać się np. na Kazimierz. Więcej dowiecie się o nim z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: