Praca na bezludnej wyspie brzmi absurdalnie? Niekoniecznie. Poszukiwane są osoby, które poprowadzą tam kawiarnię

Zastanawiacie się, na czym miałaby polegać praca na wyspie, na której nikt nie mieszka? Spieszymy z odpowiedzią. Firma, która w sezonie turystycznym organizuje rejsy na wyspę Great Blasket Island w Irlandii, poszukuje chętnych do prowadzenia tam kawiarni i przygotowywania zakwaterowania dla gości. Zainteresowani?

Great Blasket Island to wyspa należąca do Irlandii. Pozostaje niezamieszkana od 1953 roku. Jednak w sezonie letnim turyści chętnie spędzają na niej czas. W związku z tym firma, która organizuje rejsy na wyspę i zajmuje się zakwaterowaniem gości, opublikowała ogłoszenie o pracę. 

Zainteresowane osoby miałyby przygotowywać zakwaterowanie dla turystów, przyjmować gości i prowadzić tamtejszą kawiarnię. Firma poszukuje dwóch chętnych osób, które przyjęłyby pracę w terminie od kwietnia do października 2020. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia - aplikować mogą osoby z całego świata. Wyżywienie i zakwaterowanie dla pracowników zapewnia pracodawca. Firma kusi pracowników również "najpiękniejszymi wschodami słońca, jakie twoje oczy kiedykolwiek widziały".

Alica Heys, współwłaścicielka firmy, która organizuje rejsy, w rozmowie z serwisem Irishpost.com przyznaje, że otrzymała bardzo dużo zgłoszeń i wciąż dostaje powiadomienia ze skrzynki mailowej. "Odezwała się do nas nawet para z Republiki Południowej Afryki" - opowiada.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pracy, należy wysłać mail na adres info@greatblasketisland.net. 

Na świecie jest wiele pięknych wysp, niekoniecznie bezludnych. Oto, dlaczego warto odwiedzić Borneo:

Zobacz wideo
Więcej o: