Bydgoszcz nominowana w prestiżowym konkursie. Dzięki naszym głosom może pokonać m.in. Paryż i Berlin

Znamy miasta wytypowane do tytułu najlepszego kierunku podróżniczego na 2020 rok. Wśród nich znalazła się dosyć niespodziewana propozycja z Polski.

Od kilku lat w styczniu European Best Destination ogłasza nominacje w konkursie na najlepszy kierunek podróżniczy w Europie. Wytypowano już 20 miast, na które możemy oddawać głosy. W prestiżowym gronie znalazła się Bydgoszcz. Organizatorzy konkursu docenili polskie miasto przede wszystkim za ciekawe muzea, oryginalną architekturę, międzynarodowe festiwale i liczne atrakcje wodne. 

Rok temu w tym konkursie nominowane było inne polskie miasto. Więcej na ten temat dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo

Kandydaci do prestiżowego tytułu

Czym kierowali się organizatorzy plebiscytu w czasie wyboru kandydatów? Muszą to być przede wszystkim miejscowości cieszące się popularnością i posiadające dobrą renomę wśród turystów. 

Oprócz Bydgoszczy wśród nominowanych znalazły się także: Tbilisi, Praga, Cork, Rzym, Ateny, Berlin, Sybin, Rotterdam, Colmar, Wiedeń, Heviz, Paryż, Rijeka, Rochefort, Rejkiawik, Namur i wyspa Minorka. 

Czy Bydgoszcz ma szansę?

Na razie trudno jest przewidzieć, czy polskie miasto ma szansę na zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu. Nie jest to jednak nierealne. Dwa lata temu zwycięzcą plebiscytu został Wrocław. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ >>

Głosowanie rozpoczęło się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego. Głosy możecie oddawać na stronie europeanbestdestinations.com >>

Więcej o: