Polskie muzeum wśród 12 najlepszych w Europie według czytelników brytyjskiego serwisu

Warszawskie Muzeum Neonów zostało docenione za granicą. Czytelnicy brytyjskiego serwisu The Guardian uznali je za jedno z najlepszych w Europie. Osobę, która je wybrała, urzekła wyjątkowa atmosfera tego miejsca.

W gronie 12 najciekawszych muzeów w Europie, które zostały wybrane przez czytelników The Guardian, znalazło się również Muzeum Neonów w Warszawie. Czytelnik Martin Charlesworth, który wskazał stołeczną placówkę, pisze, że jest to "nieoczekiwane oświecenie w wyglądającym na opuszczony magazynie". Nazywa miejsce wyjątkowym i zachęca, aby je odwiedzić.

Poza warszawską placówką w zestawieniu znalazły się też m.in.: Muzeum Alberta Kahna w Paryżu, Muzeum Narodowe Islandii w Reykjaviku, Muzeum Motoryzacji i Mody w Maladze, Muzeum Nauk Przyrodniczych w Brukseli czy Muzeum Sztuki Współczesnej (MAMbo) w Bolonii.

Muzeum Neonów w Warszawie jest pierwszym takim w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Zajmuje się dokumentacją i ochroną powojennych reklam świetlnych. Od 2005 roku placówka bierze udział w działaniach związanych z badaniem i odnawianiem starych neonów. Odwiedzający mogą podziwiać około 100 reklam świetlnych, które składają się na kolekcję stałą muzeum. Wiele z nich zaprojektowali wybitni artyści.

Warszawskie muzeum otwarte jest przez sześć dni w tygodniu (poza środą). Znajduje się przy ul. Mińskiej na terenie Soho Factory w budynku nr 55. Normalny bilet kosztuje 15 zł, ulgowy 12 zł. 

Cudzoziemcy doceniają wiele miejsc, które są w Polsce. Ale czy wiedzą, ile nas jest? Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: