American Airlines pomyliły Kraków i Gdańsk. Promują loty do Polski błędnym zdjęciem

Linie lotnicze American Airlines pomyliły Kraków z Gdańskiem. Amerykański przewoźnik w maju tego roku ma uruchomić loty z Chicago do Krakowa. Nową trasę promuje jednak zdjęciem Gdańska, które pojawiło się na billboardach w USA.

Zdjęcie reklamy opublikował jeden z użytkowników Twittera. Billboard znajduje się niedaleko lotniska O'Hare w Chicago. Widać na nim hasło "Nonstop to Kraków", obok została jednak umieszczona fotografia Gdańska.

W rozmowie z serwisem LoveKrakow.pl pełnomocnik prezydenta Robert Piaskowski zapewnił, że miasto zamierza zareagować na pomyłkę amerykańskich linii lotniczych. Jest także w kontakcie z nowojorskim ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodał, że przewoźnik otrzymał od urzędników pakiet rzetelnych informacji o Krakowie oraz najlepszych zdjęć.

Nie jest to pierwsza wpadka American Airlines związana z Krakowem. W sierpniu przewoźnik reklamował miasto jako miejsce do picia wódki. Prezydent Jacek Majchrowski interweniował wówczas, wysyłając pismo do dyrekcji przewoźnika. Miesiąc później przedstawiciele American Airlines przeprosili za reklamę. 

Zobacz wideo
Więcej o: