Lot nad Australią jak podróż przez piekło. Piloci podzielili się zatrważającym nagraniem

Na Twitterze pojawiło się nagranie z kokpitu samolotu, który leciał z misją do miast Mallacoota i Merimbula. Piloci musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi warunkami, bowiem jedyne, co widzieli na zewnątrz, to czerwone, zasnute dymem niebo.

Potężne pożary od kilku miesięcy pustoszą Australię. Skala zniszczeń jest trudna do wyobrażenia, a nowe szacunki wskazują, że zginąć mogło nawet miliard zwierząt. Ogień pochłonął też tysiące domów i miliony hektarów terenu.

O tym, jak poważna jest sytuacja, świadczy chociażby nagranie, które pojawiło się na Twitterze wicemarszałka lotnictwa Australii. Zamieścił film nagrany w kokpicie samolotu, który leciał do miast Mallacoota i Merimbula. Jedyne, co widać za oknem, to czerwone niebo zasnute gęstym dymem.

"Nasi piloci są świetnie przeszkoleni i są profesjonalistami, ale nie zawsze są w stanie wykonać misję za pierwszym razem" - napisał Joe Iervasi.

Zobacz wideo

Nic dziwnego, bo warunki, w których przyszło pracować pilotom, są ekstremalne. Samolot nie był w stanie dotrzeć do celu.

Nie jest to pierwszy raz, gdy w sieci pojawiają się nagrania i zdjęcia czerwonego nieba nad Australią. Mieszkańcy w mediach społecznościowych zamieszczają zdjęcia, na których widać czerwone od ognia niebo i kłęby pyłu. "Przerażające. Nie robi się jasno. Jak w piekle" - relacjonują. Dym z pożarów w Australii dotarł też do Nowej Zelandii. Niektórzy kolor nieba nazywają wręcz "apokaliptycznym". 

Z naszego tekstu dowiecie się, jak można pomóc Australii w walce z pożarami:

Komentarze (40)
Lot nad Australią jak podróż przez piekło. Piloci podzielili się zatrważającym nagraniem
Zaloguj się
 • drmuras

  Oceniono 46 razy 32

  Kupujcie wincyj, jeszcze wincyj. Co tydzień nowe sukienki, buty, spodnie, bluzki po prostu must to have co tylko gazeta zareklamuje. Na pewno wzmozona konsumpcja nie ma nic wspolnego z globlanym ociepleniem

 • jaja-kaczora

  Oceniono 25 razy 11

  A wybitny specjalista od EKOLOGIZMU i Klimatu jendraszewski chyba dalej bredzi ze to wina ekoterrorystow, ekologistow i Grety Thunberg😃😃😃😃powiedzial furman Otto z Tworkowa

 • wlkp88

  Oceniono 19 razy 9

  Nie ocieplenia klimatu nie ma to sa mnoznki.I dlatego od pamietnych lat tylko węgiel i wdychac Smoga i utrzymywac następną kaste 40 letnich górników prawie rentownych .Nic sie nie zmienia pamiętam jak Buzek mówił 20 lat temu węgiel to przyszłość zgazujemy go mamy technologie sam sie zgazował i jeszcze dostał profesora

 • wujek_mirek

  Oceniono 14 razy 0

  Hałderju ewryłan.
  Za pożary odpowiadają podpalacze. Schwytano już ok. 150, zarzuty postawiono ponad 25. Prawdopodobnie są to ludzie usiłujący celowo wypalać fragmenty buszu, wbrew zakazowi jaki został wprowadzony jakiś czas temu z inicjatywy... Zielonych. Tak, w Australii istniały kontrolowane wypalenia, ale wiecie to jak gwałcenie krów... No ale planeta płonie... Zjednoczmy się, zróbmy coś, zapalmy świecz... Oł szit...

 • alberts

  Oceniono 6 razy -4

  Udowodnij, że ma. Pokaż takie badania naukowe z wyliczeniami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX