Portoryko straciło popularną atrakcję turystyczną. Zawaliła się przez trzęsienie ziemi

Z powodu trzęsienia ziemi, które nawedziło Portoryko 6 stycznia tego roku, zawaliła się jedna z atrakcji turystycznych wyspy. Chodzi o skalną formację Punta Ventana.

Poniedziałkowe trzęsienie ziemi w Portoryko według różnych źródeł miało magnitudę od 5,8 do 6,4. Jak podaje BBC, w wyniku silnych wstrząsów zniszczonych zostało wiele domów, odnotowano też przerwy w dostawie prądu. Nie ma informacji o ofiarach. 

Wyspa straciła też atrakcję turystyczną. Z powodu trzęsienia ziemi zawaliło się kamienne okno Punta Ventana (znane też pod nazwą Window Point). Wyglądem przypomina nieco popularne Lazurowe Okno na Malcie, które runęło do morza w 2017 roku. 

Naturalna formacja skalna znajdowała się niedaleko miejscowości Guayanilla. Nazywana była miejscem ikonicznym i prawdziwym cudem natury. Jedna z mieszkanek miejscowości, Denniza Colon, w rozmowie z serwisem Miami Herald przyznała, że była zszokowana, kiedy zobaczyła, że skała po prostu zniknęła. 

To naprawdę smutne. Punta Ventana była jedną z największych atrakcji turystycznych Guayanilli

- powiedziała Colon. 

Jest wiele cudów świata, które wkrótce mogą przestać istnieć. Powodem są chociażby zmiany klimatyczne. Jeśli chcesz je zobaczyć, powinieneś się spieszyć.

Jednak wiele atrakcji, które były doszczętnie zniszczone, udało się uratować. Z filmu poniżej dowiesz się, które to miejsca:

Zobacz wideo
Więcej o: