Aquapark Reda otwiera nową atrakcję. Pierwsza obrotowa zjeżdżalnia wodna w Europie ruszy za kilka dni

Aquapark Reda podał datę otwarcia swojej najnowszej atrakcji. AquaSpinner, czyli obrotowa zjeżdżalnia wodna, będzie dostępna już od 10 stycznia. To pierwsza tego typu zjeżdżalnia w Europie i druga na świecie.

O obrotowej zjeżdżalni wodnej w Redzie pisaliśmy już w zeszłym roku. Do tej pory istniała taka tylko w Chinach, teraz będzie również w Polsce. W przeciwieństwie do azjatyckiej, która działa sezonowo, ta w Redzie będzie czynna przez cały rok.

Zjeżdżalnia ma blisko 30 metrów wysokości. Przykuwa uwagę swoją nietypową, poskręcaną konstrukcją, która na dodatek jeszcze się obraca. Ma 160 metrów długości i w pewnym momencie przyspiesza nawet do 40 km/h. Zjazd na specjalnych pontonach trwa 90 sekund, ale przez liczne, dynamiczne zwroty można odnieść wrażenie, że znacznie dłużej. Emocji w czasie całej przejażdżki nie brakuje nawet przez chwilę, o czym sami mieliśmy okazję się przekonać.

Tu możecie zobaczyć wizualizację zjazdu:

Zobacz wideo

Na oficjalnej stronie Aquaparku Reda, a także w mediach społecznościowych obiektu pojawiła się informacja, że europejska premiera AquaSpinnera odbędzie się 10 stycznia 2020. Jak czytamy w poście opublikowanym na Facebooku, przez cały inauguracyjny weekend każdy zjazd będzie kosztował złotówkę (regularna cena to cztery złote za zjazd). 

Osoby, które chcą skorzystać z AquaSpinnera muszą mieć co najmniej 120 cm wzrostu. Minimalna waga na pontonie to 150 kg (od dwóch do czterech osób).

Więcej o: