Aquapark Reda otwiera nową atrakcję. Pierwsza obrotowa zjeżdżalnia wodna w Europie ruszy za kilka dni

Aquapark Reda podał datę otwarcia swojej najnowszej atrakcji. AquaSpinner, czyli obrotowa zjeżdżalnia wodna, będzie dostępna już od 10 stycznia. To pierwsza tego typu zjeżdżalnia w Europie i druga na świecie.

O obrotowej zjeżdżalni wodnej w Redzie pisaliśmy już w zeszłym roku. Do tej pory istniała taka tylko w Chinach, teraz będzie również w Polsce. W przeciwieństwie do azjatyckiej, która działa sezonowo, ta w Redzie będzie czynna przez cały rok.

Zjeżdżalnia ma blisko 30 metrów wysokości. Przykuwa uwagę swoją nietypową, poskręcaną konstrukcją, która na dodatek jeszcze się obraca. Ma 160 metrów długości i w pewnym momencie przyspiesza nawet do 40 km/h. Zjazd na specjalnych pontonach trwa 90 sekund, ale przez liczne, dynamiczne zwroty można odnieść wrażenie, że znacznie dłużej. Emocji w czasie całej przejażdżki nie brakuje nawet przez chwilę, o czym sami mieliśmy okazję się przekonać.

Tu możecie zobaczyć wizualizację zjazdu:

Zobacz wideo

Na oficjalnej stronie Aquaparku Reda, a także w mediach społecznościowych obiektu pojawiła się informacja, że europejska premiera AquaSpinnera odbędzie się 10 stycznia 2020. Jak czytamy w poście opublikowanym na Facebooku, przez cały inauguracyjny weekend każdy zjazd będzie kosztował złotówkę (regularna cena to cztery złote za zjazd). 

Osoby, które chcą skorzystać z AquaSpinnera muszą mieć co najmniej 120 cm wzrostu. Minimalna waga na pontonie to 150 kg (od dwóch do czterech osób).

Komentarze (18)
Aquapark Reda otwiera nową atrakcję. Pierwsza obrotowa zjeżdżalnia wodna w Europie ruszy za kilka dni
Zaloguj się
 • eisbergh

  Oceniono 11 razy 3

  Ta zjezdzalnia mowimy niedowiarkom, ze nie jest to nasze ostatnie slowo. Dzieki tej zjezdzalni utrzymamy pozycje lidera wzrostu gospodarczego i innowacyjnosci. Slowem: Dogonimy, przegonimy

 • tematdnia

  Oceniono 8 razy 2

  Super! Już nie tylko "polskie żarcie", spokój, hotele i drogi oraz gościnność, ale też coraz więcej super atrakcji, które razem z wspaniałymi krajobrazami dają szansę na wspaniały rozwój turystyki. Oby tak dalej!

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 8 razy 2

  Co to jest cena regularna? Mieszkam za granicą, ale jeszcze pamiętam trochę język polski.

 • aagaj

  Oceniono 1 raz 1

  Chińczycy !

 • supermarjan

  0

  francuski mistrz plywacki Bulbul Tonę też był taki mądry......

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Czy to jest to samo co skarpetak?

 • syriusz.wila

  Oceniono 5 razy -1

  Incydenty kałowe w tej wirówce murowane.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 7 razy -5

  Potwierdzam ze sa emocje
  90sek a ja zdazylem zbrazowic majteczki dea razy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX