Powstało pierwsze na świecie Muzeum Kaca. Stworzył je student

Zagrzeb może pochwalić się oryginalną atrakcją. Od grudnia ubiegłego roku w stolicy Chorwacji działa Muzeum Kaca. Pomysł, by je stworzyć, narodził się w czasie rozmowy przy piwie.

Kac może wiązać się z nietypowymi doświadczeniami. Jego potencjał postanowił wykorzystać chorwacki student Rino Dubokovic. Jak powiedział w rozmowie z "CNN Travel", wyobraził sobie swoje muzeum jako kolekcję różnych historii i przedmiotów.

Założyciel muzeum wpadł na pomysł kilka miesięcy temu w czasie spotkania ze znajomymi w barze. Każdy z rozmówców dzielił się jakąś historią związaną z kacem. Wówczas powstał plan, by gromadzić takie opowieści i związane z nimi rzeczy w jednym miejscu. 

Atrakcje muzeum

Muzeum Kaca jest otwarte codziennie od godziny 11 do 23 (wyjątkiem są niektóre dni świąteczne). Obecnie mieści się ono przy ulicy Preradovićeva 8 w Zagrzebiu. Koszt biletu normalnego to cztery euro, a studenckiego trzy i pół euro

Więcej potrzebnych informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Muzeum Kaca >>

W muzeum można także podzielić się swoimi doświadczeniami. Oprócz tego warto założyć okulary, które imitują stan upojenia alkoholowego. Dzięki nim sprawdzicie swój refleks. W muzeum działa także minibar. Serwowane są w nim dania, które słyną z tego, że są dobre na kaca. 

 

Obawiasz się kaca? Dowiedz się, jak sobie pomóc, gdy już się pojawi:

Zobacz wideo

Może cię także zainteresować: Polacy kochają Chorwację, ale to miejsce odwiedzają rzadko. Poznajcie tajemniczy region sisacko-moslovacki >>

 

Oryginalne muzea

Na razie jest to tylko tymczasowy projekt. Twórcy placówki mają jednak nadzieję, że uda im się zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, by w przyszłości muzeum pojawiło się na stałe na mapie stolicy Chorwacji. Jak podkreślają, ich celem nie jest zachęta do picia alkoholu, a jedynie dzielenie się ciekawymi historiami.

 

Warto wspomnieć, że to niejedyne nietypowe muzeum w Zagrzebiu. Od 2010 roku działa tam także Muzeum Zerwanych Związków. Możecie w nim poznać historie różnych relacji z całego świata. Podobnie jak w Muzeum Kaca dołączone są do nich różne rekwizyty, które zostały przekazane placówce.

Więcej o: