Samolot nie mógł odlecieć, bo był za ciężki. Kilku pasażerów musiało opuścić pokład

Brzmi absurdalnie, ale taka sytuacja zdarzyła się na pokładzie samolotu linii Loganair, który leciał z lotniska Londyn-Southend do Derry. Załoga poprosiła pięciu pasażerów, aby opuścili pokład, bo inaczej samolot nie będzie mógł odlecieć.

O sprawie poinformował dziennikarz Ben Kelly. "Bardzo rozczarowująca sytuacja. Na moim locie do Derry jest 50 osób i właśnie powiedziano nam, że samolot jest za ciężki i poproszono pięć osób, aby opuściły pokład, żebyśmy mogli odlecieć. Nie ma chętnych..." - napisał na Twitterze.

W kolejnych tweetach Kelly dodał, że pasażerom, którzy nie polecą, zaproponowano przejazd na inne londyńskie lotnisko, z którego mieliby polecieć do Belfastu. "A to około półtorej-dwie godziny od Derry" - zauważył. 

Ostatecznie trzech podróżnych zgodziło się zrezygnować z lotu. Dwóch pozostałych wytypowała załoga. Dziennikarz twierdzi, że były to osoby, które odprawiły się najpóźniej. Samolot wystartował z trzygodzinnym opóźnieniem.

Opóźnienia samolotów nie są niczym zaskakującym. Często winna jest pogoda, ale nie zawsze. Co jeszcze powoduje opóźnienia? Dowiesz się z naszego wideo:

Przedstawiciel linii Loganair, Jonathan Hinkles, powiedział "The Independent", że głównym powodem opóźnienia wylotu z Southend była zła pogoda w Derry. Gdyby samolot wystartował zgodnie z rozkładem, musiałby zostać przekierowany do Belfastu. Dodał, że "kiedy pogoda w Derry się poprawiła, niskie ciśnienie i opady pozostawiły pas na lotnisku w stanie, który nakładał ograniczenia na osiągi samolotu. W rezultacie samolot przekroczył maksymalną dopuszczalną masę do startu w określonych warunkach".

Hinkles zapewnił, że przewoźnik pokryje wszystkie koszty podróży pięciu pasażerów i przekaże każdemu z nich rekompensatę w wysokości 250 funtów. Przeprosił podróżnych za opóźnienie, podkreślając jednocześnie, że decyzja była właściwa.

Komentarze (55)
Samolot nie mógł odlecieć, bo był za ciężki. Kilku pasażerów musiało opuścić pokład
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 28 razy 26

  Przynajmniej tam wiedzą, czemu służą procedury.
  Niewygodne, rozczarowujące, kosztowne... Ale wolę takie zamiast "śmiało, zmieścisz się".

 • c2u

  Oceniono 22 razy 20

  Uważam, że limity wagi na bagaż powinny zostać zastąpione limitem łącznej wagi pasażera i jego bagażu (plus minus 100 kg powiedzmy). Skończyłyby się wtedy idiotyczne sytuacje, kiedy osoby unikające opłaty za nadbagaż wyciągają ciuchy z walizek i zakładają na siebie pięć bluz i dwie kurtki. Swoją drogą latałem kiedyś z małego lotniska na Szetlandach obsługującego jedynie czartery firm naftowych i loty śmigłowcowe na platformy i tam właśnie przy stanowisku odprawy była waga na którą wchodziło się z bagażem i było się ważonym razem.

 • jabo23

  Oceniono 17 razy 15

  You are seeing this message because ad or script blocking software is interfering with this page.
  Disable any ad or script blocking software, then reload this page.
  Wasze niedoczekanie!

 • sabaton128

  Oceniono 17 razy 13

  Czemu osoby, ktore przyszły na końcu? Powinny to być osoby najcięższe.

 • tad-tad1

  Oceniono 19 razy 11

  Może powinno się płacić za bilet Lotniczy w relacji do wagi pasażera, w pociągach nie ma potrzeby, ale samolot, to jest racjonalne, i logiczne, może to być niebawem norma, bo gdy patrzę jak się pasiemy, i upodobniamy do opasów ?

 • azalka12

  Oceniono 4 razy 4

  5 osob spowodowało przekroczenie dopuszczalnej wagi? To oznacza, że nawet po pozbyciu się 'balastu, samolot z pozostałymi pasażerami była granicy wagi!

 • martinez027

  Oceniono 8 razy 4

  To jest typowy robolski lot, ludzie wracaja z roboty czy jakiegos spotkania służbowego lub załatwiaja sprawy--a w takich lotach nie ma ciśnienia jak sie leci gdzieś na wakacje i na miejscu czeka opłacony samochód,hotel itd...Ja ZAWSZE sie modliłem zeby takie coś sie trafiło i odrazu bym sie zgłosił n a chętnego bo można "zarobić"--ale tylko na lotach"robolskich"lub podczas powrotu z wakacji...

 • dziuraweportki

  Oceniono 3 razy 3

  Było się tak obżerać na święta ? Gdyby każdy nie wsunął blachy sernika to spokojnie by polecieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX