W EasyJet załoga nie będzie mówić do pasażerów "pani" i "pan". Żeby nikogo nie dyskryminować

Brytyjskie linie EasyJet wprowadzają nowe zasady. Na pokładzie ich samolotów pasażerowie nie usłyszą już zwrotu "pani" i "pan". Załoga będzie inaczej witać podróżnych. Skąd te zmiany?

Załoga brytyjskich linii lotniczych EasyJet została pouczona, aby nie witać pasażerów zwrotem "panie i panowie". Członkowie personelu pokładowego zamiast tego mają mówić "dzień dobry wszystkim" lub "witamy na pokładzie". Czym podyktowane są zmiany?

Chodzi o to, aby nikt nie czuł się wykluczony. "Chcemy, aby wszyscy czuli się dobrze na pokładzie, dlatego udzieliliśmy naszej załodze wskazówek, jak najlepiej witać pasażerów, aby nikt nie poczuł się pominięty" - powiedział CNN rzecznik EasyJet.

Amerykański serwis podaje, że wszystko zaczęło się od twitterowego wpisu Andiego Fugarda, wykładowcy University of London, który w sierpniu złożył skargę na brytyjskiego przewoźnika. Mężczyzna zapytał, czy EasyJet bierze udział w konkursie na podkreślanie binarności płciowej. 

Linie odniosły się do wpisu Fugarda i zapewniły, że wezmą jego słowa pod uwagę. W komentarzu pojawiło się też zapewnienie, że w EasyJet nie ma miejsca na dyskryminację pod żadną postacią. Jednak w rozmowie z CNN przedstawiciel przewoźnika stwierdził, że zmiany nie są odpowiedzią na tweeta.

EasyJet nie jest pierwszą linią, która zmieni swoje powitanie. Wcześniej na neutralne przywitanie pasażerów na pokładzie zdecydowały się linie Air Canada.

Podróżując po świecie, należy pamiętać, aby szanować lokalną kulturę i obyczaje. Z naszego wideo dowiesz się, jak zachować się w innych krajach:

Zobacz wideo
Komentarze (21)
W EasyJet załoga nie będzie mówić do pasażerów "pani" i "pan". Żeby nikogo nie dyskryminować
Zaloguj się
 • ghs blar

  Oceniono 23 razy 15

  Zidiocenie pod płaszczykiem poprawności politycznej sięgneło zenitu.

 • koment22

  Oceniono 18 razy 12

  Panie i panowie, transwestyci, transwestytki, shemale, ladyboye, geje, lesbijki i inni zboczeńcy - witamy na pokładzie ! XD

 • latrynawyborcza

  Oceniono 10 razy 10

  Dlaczego 99,99% normalnego społeczeństwa musi dostosowywać się do 0,01% odmieńców?

 • pritchard

  Oceniono 10 razy 10

  Proponuję używać zwrotu per "osoba".
  Co osoba sobie życzy? Czy osoba mnie słyszy?

 • Sławomir Burliga

  Oceniono 4 razy 4

  E - słyszą mnie wszyscy na pokładzie samolotu, samolota, maszyny latajacej, Boeinga itp ,bo i ONO się obrazi i nie poleci..? W ubikacji zlikwidowany zostanie sedes, żeby się nie czuli zdyskredytowani inni, że muszą siedzieć w czasie pobytu w toalecie. Jak Araby będą chciały wysadzić samolot to pierw ogłoszą, że chcieli zabić tylko Żydów, Amerykanów i ... kogoś tam jeszcze i żeby się nie poczuli winni temu, że zginą. Ta porabana poprawność polityczna powinna zająć się umierającym ludziom:Z głodu, wojnach fanatyków i wataszkow, ofiarom korporacji, ofiarom ideologii...i innym.

 • sabaton128

  Oceniono 3 razy 3

  A ja czuję się nastolatką i żądam dostępu do damskiej toalety, przebieralni i prysznicy!

 • misio-kicio

  Oceniono 3 razy 3

  Redachtor aw nie wspomniał, że większość komentarzy pod twitem owego profesorka wyśmiewa jego pomysł. Niektórzy przypominają mu, że są dwie płcie. Zaś nijaki James Holland poradził mu krótko: "Get a grip, you wet lettuce." :)

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Najpierw trzeba usunąć ze słownika słów "on" i "ona", potem toalety zróżnicowane ze względu na płeć. A potem pójdzie z górki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX