Tanie linie mieszają w rozkładach lotów z Polski. Znowu zniknie kilka tras

Ryanair i Wizz Air rezygnują z kilku połączeń z polskich lotnisk. Z kolei niektóre trasy mają wystartować z opóźnieniem. Których lotów dotyczą zmiany?

Tani przewoźnicy wciąż zmieniają swoje rozkłady lotów. Pojawiają się nowe połączenia, jak chociażby to z Warszawy do Paryża czy z Gdańska do Burgas, a niektóre trasy mają pojawić się z opóźnieniem (pisaliśmy o tym tutaj >>) lub zniknąć.

Jak już informowaliśmy, od początku 2020 roku nie polecimy już z Krakowa do Turynu, z Katowic do Alesund w Norwegii oraz z Olsztyna do Bremy:

Teraz serwis Fly4Free poinformował, że Ryanair i Wizz Air rezygnują z kolejnych połączeń. Wkrótce zniknie trasa z lotniska Olsztyn-Mazury do Kolonii, która wystartowała 7 listopada i miała być połączeniem całorocznym. Według systemu rezerwacyjnego loty będą jednak odbywać się tylko do 27 lutego. Jej kariera była więc bardzo krótka.

Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że bilety u tanich przewoźników często kosztują tak niewiele? Wyjaśnienie znajdziesz w naszym wideo:

Zobacz wideo

Z informacji serwisu wynika, że niektóre połączenia Ryanaira zostaną też opóźnione. Dotyczy to tras z Rzeszowa i Wrocławia do Aten. Loty miały rozpocząć się w kwietniu, ale terminy zniknęły z systemu, a rezerwacji najwcześniej można dokonać na czerwiec.

Zmiany w siatce połączeń wprowadza też Wizz Air. Choć wspominaliśmy już, że wkrótce uruchomi loty z Warszawy na lotnisko Paryż-Orly, to z rozkładu zniknęła trasa z Warszawy do innego francuskiego miasta - Nicei. Pasażerowie z Polski, a konkretnie z Katowic, będą jednak mogli od czerwca dolecieć do hiszpańskiego Castellon. Węgierski przewoźnik będzie latał tam dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki. Terminy dostępne są do 24 października.

Więcej o: