Tanie linie mieszają w rozkładach lotów z Polski. Znowu zniknie kilka tras

Ryanair i Wizz Air rezygnują z kilku połączeń z polskich lotnisk. Z kolei niektóre trasy mają wystartować z opóźnieniem. Których lotów dotyczą zmiany?

Tani przewoźnicy wciąż zmieniają swoje rozkłady lotów. Pojawiają się nowe połączenia, jak chociażby to z Warszawy do Paryża czy z Gdańska do Burgas, a niektóre trasy mają pojawić się z opóźnieniem (pisaliśmy o tym tutaj >>) lub zniknąć.

Jak już informowaliśmy, od początku 2020 roku nie polecimy już z Krakowa do Turynu, z Katowic do Alesund w Norwegii oraz z Olsztyna do Bremy:

Teraz serwis Fly4Free poinformował, że Ryanair i Wizz Air rezygnują z kolejnych połączeń. Wkrótce zniknie trasa z lotniska Olsztyn-Mazury do Kolonii, która wystartowała 7 listopada i miała być połączeniem całorocznym. Według systemu rezerwacyjnego loty będą jednak odbywać się tylko do 27 lutego. Jej kariera była więc bardzo krótka.

Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że bilety u tanich przewoźników często kosztują tak niewiele? Wyjaśnienie znajdziesz w naszym wideo:

Z informacji serwisu wynika, że niektóre połączenia Ryanaira zostaną też opóźnione. Dotyczy to tras z Rzeszowa i Wrocławia do Aten. Loty miały rozpocząć się w kwietniu, ale terminy zniknęły z systemu, a rezerwacji najwcześniej można dokonać na czerwiec.

Zmiany w siatce połączeń wprowadza też Wizz Air. Choć wspominaliśmy już, że wkrótce uruchomi loty z Warszawy na lotnisko Paryż-Orly, to z rozkładu zniknęła trasa z Warszawy do innego francuskiego miasta - Nicei. Pasażerowie z Polski, a konkretnie z Katowic, będą jednak mogli od czerwca dolecieć do hiszpańskiego Castellon. Węgierski przewoźnik będzie latał tam dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki. Terminy dostępne są do 24 października.

Komentarze (27)
Tanie linie mieszają w rozkładach lotów z Polski. Znowu zniknie kilka tras
Zaloguj się
 • beristein

  Oceniono 18 razy 12

  Olsztyn Mazury to nieporozumienie. Ten kto wydal zgode i ten kto go namowil powinni miec zarzuty za defraudacje publicznych pieniedzy.

 • cozano

  Oceniono 14 razy 10

  Obawiam się, że do lotów z lotnisk typu Olsztyn Szymany nieźle samorząd musi dopłacać przewoźnikom, ale po przykładzie Radomia widać, że czasami i to nie pomaga.
  Swoją drogą, to jeśli Boeing nie da sobie rady z B737 Max, to w niedługo mogą być sporo większe problemy z połączeniami.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 12 razy 8

  Kilka razy korzystałem z połączenia do Nicei z Warszawy. Świetny kierunek, zawsze pełny samolot. Dobrze chociaż że Kraków zostaje. Dziwna ta polityka wizzaira. W ogóle połączenia z Francją, jeżeli chodzi o tanie linie lotnicze to bieda. Fajnie, że jest połączenie Ryana z Marsylią, ale jednak ciekawsze miasteczka Lazurowego Wybrzezą są wokół Nicei.

 • kublikowy_leming

  Oceniono 8 razy 6

  To wina Kaczyńskiego i oczywiście Michnika 50/50

 • absurd

  Oceniono 6 razy 4

  Niedługo zostaną wam tylko loty do Radomia. Z przesiadką w Brzeszczach albo innej Włoszczowej. Każdemu według jego rzeczywistych potrzeb.

 • l_wro

  Oceniono 6 razy 4

  Może jakaś analiza z czego wynika taka polityka? Słaba sprzedaż? Wysokie koszty? Brak załóg? Taki artykuł to bym ja napisał - szukam słońca na marzec/kwiecień i wiedzę ze jest problem na fajne lokalizacje z Wrocławia.

 • america_n_beauty

  Oceniono 2 razy 0

  Wykupiłem lot do Nicei na sierpien 2020 - zapropoponowano mi Mediolan:)
  Chciałbym się dowiedzieć u obeznanych, co z tym fantem zrobić :
  a) czy można żądać lotu realizowanego przez LOT do Nicei (jest taki z Wawy)
  b) czy przy tak odległych terminach można występować o odszkodowanie za zlikwidowany lot?

 • the-only.charybdis

  Oceniono 4 razy 0

  Linie "tną" połączenia, bo czekają na uruchomienie nowego lotniska w Radomiu. xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX