Zima w Tatrach trwa w najlepsze. Tak wygląda teraz schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Choć w wielu regionach Polski śniegu wciąż brakuje, z pewnością nie można tego powiedzieć o Tatrach. Doskonale widać to na filmiku, który został w weekend nagrany w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów.

Nagraniem z serwisem Tatromaniak podzieliła się Ewelina Pawluś. Na filmie widać, jak wygląda teraz wyjście ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Przed budynkiem leży gruba warstwa śniegu, a widoczność jest bardzo słaba.

Film wzbudził ogromne zainteresowanie. Pod postem na fanpage'u Tatromaniaka pojawiły się setki komentarzy:

Wiele lat temu zdarzyło mi się być w schronisku zasypanym tak, że trzeba było wykopać tunel, żeby wyjść na zewnątrz.
Nareszcie. Prawdziwa zima.
Ja chcę, by tak było w Gdańsku.
My ludzie z nizin z całego serca zazdrościmy Wam, którzy jesteście teraz w górach. O, bardzo, bardzo zazdrościmy!

Podobnie było na początku roku, kiedy na fanpage'u schroniska pojawiło się kilka zdjęć pokazujących, jak wygląda prawdziwa zima w górach. Pokrywa śnieżna sięgała wówczas aż po dach schroniska. 

No cóż, wygląda na to, że śnieg w tym roku będziemy mieć do sierpnia. Poznajecie?

- komentowali pracownicy schroniska.

Choć Tatry w zimowej scenerii prezentują się wspaniale, należy pamiętać, że teraz obowiązuje tam trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje do turystów, aby nie wychodzili w góry.

Co oznacza trzeci stopień zagrożenia lawinowego? Jak czytamy w komunikacie TOPR, "pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. W pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie".

Z pełnym komunikatem można zapoznać się TUTAJ >>

Za każdym razem przed wyjściem w góry należy się dobrze przygotować. Pogoda potrafi zmieniać się błyskawicznie, a jedną z zasad bezpieczeństwa jest wiedza dotycząca tego, jak prawidłowo wzywać pomoc w górach. Dowiecie się tego z naszego wideo:

Komentarze (37)
Zima w Tatrach trwa w najlepsze. Tak wygląda teraz schronisko w Dolinie Pięciu Stawów
Zaloguj się
 • lucek10

  Oceniono 50 razy 46

  Niczego nie zazdrościmy! Tak samo jak nie zazdrościmy trzęsień ziemi i tsunami. Jak ktoś sobie pojedzie w zasypane śniegiem góry na dwa tygodnie, to się może cieszy. Gdyby zasypał go śnieg we własnym domu, po dwóch dniach będzie rozpaczał, że kataklizm.

 • supermassive

  Oceniono 30 razy 30

  Tak, obrazki są ładne, bo są obrazkami.

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 23

  No to TOPR za tę wiadomość was przeklnie.
  Bo idę o zakład, ze zaraz znajdzie się kilka grup debili, którzy będą MUSIELI tam pójść, bo taka okazja nie zdarza się na co dzień. A w parę godzin po nich będzie musiał iść TOPR, jak przedwczoraj w rejon suchych Czub Kondrackich i Zmarzłego Stawu... :-)

 • sector23

  Oceniono 29 razy 21

  Ja niczego nie zazdroszę, a w Gdańsku to może napadać nawet i 2 metry śniegu, byleby nie w Gdyni. Od lat jest tak, że sypnie 1-2 dni, poleży może może z tydzień. A pozostałe błoto i syf zalegaja do końca kwietnia, aż spłynie do zatoki po kilku wiosennych deszczach.
  Serdecznie dziekuję, niech syppie sniegiem w górach, morski klimat nie idzie w parze ze śnieżna zimą.

 • gazeciar89

  Oceniono 18 razy 16

  jezu, śnieg w górach w zimie. Cud.

 • 1moco2

  Oceniono 12 razy 10

  Tak tak, my tu na nizinach bardzo pragniemy tego "białego puchu" jak najwięcej i na jak najdłużej, bośmy się stęsknili bardzo za gołoledzią, zawiejami i zamieciami, a przy odwilży breją po kostki i spadającymi na łeb kolcami sopli!

 • betik1000

  Oceniono 14 razy 10

  Czego tu zazdrościć? Obydna biała breja i zimno. Bleeehhhh.... Wolę deszcz. Przynajmniej smogu nie ma tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX