Zima w Tatrach trwa w najlepsze. Tak wygląda teraz schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Choć w wielu regionach Polski śniegu wciąż brakuje, z pewnością nie można tego powiedzieć o Tatrach. Doskonale widać to na filmiku, który został w weekend nagrany w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów.

Nagraniem z serwisem Tatromaniak podzieliła się Ewelina Pawluś. Na filmie widać, jak wygląda teraz wyjście ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Przed budynkiem leży gruba warstwa śniegu, a widoczność jest bardzo słaba.

Film wzbudził ogromne zainteresowanie. Pod postem na fanpage'u Tatromaniaka pojawiły się setki komentarzy:

Wiele lat temu zdarzyło mi się być w schronisku zasypanym tak, że trzeba było wykopać tunel, żeby wyjść na zewnątrz.
Nareszcie. Prawdziwa zima.
Ja chcę, by tak było w Gdańsku.
My ludzie z nizin z całego serca zazdrościmy Wam, którzy jesteście teraz w górach. O, bardzo, bardzo zazdrościmy!

Podobnie było na początku roku, kiedy na fanpage'u schroniska pojawiło się kilka zdjęć pokazujących, jak wygląda prawdziwa zima w górach. Pokrywa śnieżna sięgała wówczas aż po dach schroniska. 

No cóż, wygląda na to, że śnieg w tym roku będziemy mieć do sierpnia. Poznajecie?

- komentowali pracownicy schroniska.

Choć Tatry w zimowej scenerii prezentują się wspaniale, należy pamiętać, że teraz obowiązuje tam trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje do turystów, aby nie wychodzili w góry.

Co oznacza trzeci stopień zagrożenia lawinowego? Jak czytamy w komunikacie TOPR, "pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. W pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie".

Z pełnym komunikatem można zapoznać się TUTAJ >>

Za każdym razem przed wyjściem w góry należy się dobrze przygotować. Pogoda potrafi zmieniać się błyskawicznie, a jedną z zasad bezpieczeństwa jest wiedza dotycząca tego, jak prawidłowo wzywać pomoc w górach. Dowiecie się tego z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: