LOT wprowadza taryfę bez bagażu nadawanego na dalekich trasach? Pojawiła się nowa opcja

W ciągu kilku ostatnich lat wiele linii lotniczych zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty taryfę, która nie obejmuje bagażu nadawanego na lotach długodystansowych. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy do nich również LOT.

Niedawno pisaliśmy o tym, że na taki krok zdecydował się rosyjski Aerofłot, dołączając tym samym do wciąż powiększającego się grona przewoźników, u których usługa jest dostępna (są to m.in.: Lufthansa, Air France, British Airways czy KLM). Wiele wskazuje na to, że wkrótce taką taryfę będą mogli wykupić również pasażerowie LOT-u.

Serwis Pasażer.com zwrócił uwagę, że na stronie przewoźnika w zakładce "Bagaż rejestrowany" pojawiła się taryfa LOT Economy Saver również dla rejsów długodystansowych (na trasach krajowych, europejskich i bliskowschodnich opcja bez bagażu rejestrowanego jest w LOT dostępna już od pewnego czasu), choć oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona. Z zamieszczonej tam tabeli wynika, że pasażerowie będą mogli na dalekich trasach wykupić opcję bez bagażu rejestrowanego, a jedynie z bagażem podręcznym (do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm). Jednocześnie w dowolnym momencie przed wylotem bagaż nadawany będzie można dokupić na stronie przewoźnika, LOT Contact Center, na stanowisku check-in na lotnisku i w każdym biurze biletowym LOT. Jego cena to 230 zł w każdą stronę.

embed

fot. screen lot.com

Podróżni, którzy chcą podróżować z bagażem nadawanym, wciąż będą mogli wybierać taryfy, w które jest wliczony.

A jeśli wolisz latać tylko z bagażem podręcznym i zastanawiasz się, jak się spakować, by zająć minimum miejsca, obejrzyj nasze wideo ze sprytnym trikiem:

Zobacz wideo

Skontaktowaliśmy się z polskim przewoźnikiem, aby potwierdzić, czy taka opcja rzeczywiście zostanie wprowadzona, od kiedy i których dokładnie tras będzie dotyczyć.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami LOT pracuje nad wprowadzeniem taryf biletowych dla rejsów dalekodystansowych, w których w cenę biletu nie będzie wliczany bagaż rejestrowany. W tym momencie rozwiązanie jest wprowadzone na wybranych rynkach Europy zachodniej. Już niedługo także polscy pasażerowie będą mogli skorzystać z taryfy LOT Economy Saver na rejsach międzykontynentalnych

- powiedział nam p.o. rzecznik prasowy Michał Czernicki.

Więcej o: