LOT wprowadza taryfę bez bagażu nadawanego na dalekich trasach? Pojawiła się nowa opcja

W ciągu kilku ostatnich lat wiele linii lotniczych zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty taryfę, która nie obejmuje bagażu nadawanego na lotach długodystansowych. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy do nich również LOT.

Niedawno pisaliśmy o tym, że na taki krok zdecydował się rosyjski Aerofłot, dołączając tym samym do wciąż powiększającego się grona przewoźników, u których usługa jest dostępna (są to m.in.: Lufthansa, Air France, British Airways czy KLM). Wiele wskazuje na to, że wkrótce taką taryfę będą mogli wykupić również pasażerowie LOT-u.

Serwis Pasażer.com zwrócił uwagę, że na stronie przewoźnika w zakładce "Bagaż rejestrowany" pojawiła się taryfa LOT Economy Saver również dla rejsów długodystansowych (na trasach krajowych, europejskich i bliskowschodnich opcja bez bagażu rejestrowanego jest w LOT dostępna już od pewnego czasu), choć oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona. Z zamieszczonej tam tabeli wynika, że pasażerowie będą mogli na dalekich trasach wykupić opcję bez bagażu rejestrowanego, a jedynie z bagażem podręcznym (do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm). Jednocześnie w dowolnym momencie przed wylotem bagaż nadawany będzie można dokupić na stronie przewoźnika, LOT Contact Center, na stanowisku check-in na lotnisku i w każdym biurze biletowym LOT. Jego cena to 230 zł w każdą stronę.

embed

fot. screen lot.com

Podróżni, którzy chcą podróżować z bagażem nadawanym, wciąż będą mogli wybierać taryfy, w które jest wliczony.

A jeśli wolisz latać tylko z bagażem podręcznym i zastanawiasz się, jak się spakować, by zająć minimum miejsca, obejrzyj nasze wideo ze sprytnym trikiem:

Skontaktowaliśmy się z polskim przewoźnikiem, aby potwierdzić, czy taka opcja rzeczywiście zostanie wprowadzona, od kiedy i których dokładnie tras będzie dotyczyć.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami LOT pracuje nad wprowadzeniem taryf biletowych dla rejsów dalekodystansowych, w których w cenę biletu nie będzie wliczany bagaż rejestrowany. W tym momencie rozwiązanie jest wprowadzone na wybranych rynkach Europy zachodniej. Już niedługo także polscy pasażerowie będą mogli skorzystać z taryfy LOT Economy Saver na rejsach międzykontynentalnych

- powiedział nam p.o. rzecznik prasowy Michał Czernicki.

Komentarze (38)
LOT wprowadza taryfę bez bagażu nadawanego na dalekich trasach? Pojawiła się nowa opcja
Zaloguj się
 • gobofraggle

  Oceniono 19 razy 17

  LOT obecną cenę taryfy z bagażem zamieni na bez bagażu a na resztę - podniesie ceny. Dokładnie tak samo jak to zrobił na trasach europejskich. I taka to będzie "promocja"...

 • meki_majcher

  Oceniono 13 razy 13

  Proponuję wprowadzić taryfę "pieszego pasażera".

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 8 razy 8

  To jest po prostu ukryta podwyżka cen biletów. Ceny nie wzrosną, tylko trzeba będzie dopłacać za bagaż.

 • lucek10

  Oceniono 6 razy 6

  Hahahaha! KLM na dalekich trasach pozwala zabrać do kabiny 12 kg w ramach podręcznego. LOT zostanie przy 8 kg? I druga sprawa. Tych dalekich tras to tyle, co kot napłakał.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 14 razy 6

  Dziadowska linia żyjąca z pasażerów mających problemy z porozumiewaniem się w innym języku niż polski. Parę dni temu kupiłem bilet do Toronto w Lufthansie. Był ponad dwukrotnie tańszy niż w Locie. I po co wiecznie dokładać do tej linii? W ich obecną "rentowność" kompletnie nie wierzę - przecież w tą linię pompuje się budżetowe pieniądze na różne sposoby, np. czarter maszyn rządowych.

 • waw-el

  Oceniono 6 razy 6

  A kiedy bedzie opcja bez zarcia.

 • jeszw

  Oceniono 4 razy 4

  Rozwiązanie dla ludu cywilizowanego a nie suwerena pis. Już dzisiaj janusze i grażyny taszczą na pokład ciężkie walizy dla zaoszczędzenia na bagażu. Personel, z wyjątkiem może rejsów obsługiwanych dla LOT przez Air Belgium, to toleruje w efekcie, schowki pękają od bagażu i czasem nie ma gdzie położyć swoich podręcznych rzeczy. A teraz? Ano się zacznie!!!!

 • s.wawelski

  Oceniono 6 razy 4

  Następny perfidny trik cenowy, jaki nam serwują linie lotnicze.

  Wiele linii stosuje zasadę, że jeśli podróżuje się w 2 osoby i dopłaci do miejsc, to linie złośliwie umieszczą razem podróżujące osoby na 2 końcach samolotu. Raz lecąc liniami AA załoga obniżyła temperaturę w kabinie i po chwili pojawiła się stewardessa oferująca za niewielką opłatą kocyki. Dopiero głośny protest pasażerów spowodował, że stewardessa z głupią miną zniknęła a za chwilę pilot podkręcił temperaturę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX