Nowa trasa Wizz Aira z Polski. Poleci do Paryża. Nie trzeba będzie daleko jechać

Od marca 2020 roku rozkład lotów Wizz Aira z Polski powiększy się o trasę z Warszawy do Paryża. Przewoźnik nie poleci jednak na lotnisko Paryż-Beauvis, które znajduje się około 100 km od centrum miasta, a znacznie bliżej.

Paryż to jedno z miast najchętniej odwiedzanych przez turystów. To tam znajduje się chociażby najczęściej fotografowane miejsce na świecie. Chodzi oczywiście o słynną wieżę Eiffla. 

Osoby, które jeszcze nie miały okazji zwiedzić stolicy Francji oraz wszystkie te, które chętnie tam wracają, ucieszy więc z pewnością nowa trasa Wizz Aira. Węgierski przewoźnik ogłosił, że od marca 2020 roku zacznie latać z Warszawy do Paryża. Według rozkładu dostępnego na stronie linii pierwsze loty mają się odbyć 29 marca. Póki co rezerwacji można dokonywać do 24 października. Z systemu wynika, że loty będą odbywać się codziennie. Podróż w jedną stronę trwa około 2 godzin i 20 minut.

Samoloty Wizz Aira lądować będą na lotnisku Paryż-Orly, które oddalone jest od centrum miasta o około 15 km. Oznacza to, że będzie można zaoszczędzić sporo czasu, bo zwykle niskokosztowi przewoźnicy korzystali z portu lotniczego Paryż-Beauvis, który od centrum dzieli prawie 100 km.

Widzieliście już największy samolot na świecie? Jest tak dużo, że ledwo zmieściłby się na boisku do piłki nożnej. Zobaczcie go na naszym wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: