Lidl zamyka swoje biuro podróży w Polsce. Co z klientami, którzy wykupili wycieczki?

Po zaledwie dwóch latach działalności Lidl zamyka polski oddział swojego biura podróży. Co ciekawe, w innych krajach projekt cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Swoją działalność w Polsce biuro rozpoczęło we wrześniu 2017 roku. Początkowo projektowi wróżono ogromny sukces. Jak informowano w tamtym okresie, w innych krajach, w których Lidl uruchomił swoje biura, wzrosło zainteresowanie turystyką lokalną. Dlatego w polskiej ofercie znajdowały się nie tylko zagraniczne wyjazdy, lecz także wycieczki po Polsce.

Lidl Podróże - zakończenie projektu

Okazuje się jednak, że w naszym kraju projekt nie odniósł takiego sukcesu, jak początkowo zakładano. Na stronie firmy pojawiło się oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że Lidl Podróże kończy działalność w Polsce.   

Chcielibyśmy poinformować, że podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu projektu Lidl Podróże. Bardzo dziękujemy za wspólny czas pełen wspaniałych podróży i wspomnień. Była to dla nas nieoceniona szansa zbierania nowych doświadczeń

- dowiadujemy się z oświadczenia.

Warto zaznaczyć, że Lidl nie organizował samodzielnie wycieczek, a był jedynie pośrednikiem między klientami a innymi biurami podróży, takimi jak Rainbow, Prestige Tours czy Volare Travel. Głównym atutem oferty, którą poznawaliśmy w wydawanych co dwa tygodnie gazetkach, miały być atrakcyjne ceny wyjazdów zarówno do Polski, jak i za granicę.

Biedronka czy jednak Lidl? Zobacz, jak porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce:

Zobacz wideo

Co z opłaconymi wycieczkami?

Co z osobami, które wykupiły już wycieczki w Lidl Podróże? Z oświadczenia, które pojawiło się na stronie biura, dowiadujemy się, że wszystkie opłacone wyjazdy będą realizowane zgodnie z zawartymi umowami. Poza tym klienci zostaną objęci opieką przez głównego organizatora wycieczki. - Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie - czytamy w komunikacie.

Może cię także zainteresować: Do których miast najchętniej w tym roku latali Polacy? Miejsce trzecie to niespodzianka >>

Więcej o: