Pierwszy od lat śnieg na "wyspie wiecznej wiosny". Zdjęcia zimowego krajobrazu robią niesamowite wrażenie

Silne opady śniegu na Maderze wywołały spore zaskoczenie. Taka pogoda to rzadkość w tym rejonie świata. 16 grudnia 2019 mieszkańcy wyspy zapamiętają więc na długo.

Madera nazywana jest "wyspą wiecznej wiosny". To dlatego, że przez cały rok utrzymuje się tam temperatura na poziomie około 20 stopni Celsjusza. Z tej przyczyny wyspa jest popularnym kierunkiem na zimowe wakacje. W tym roku może być jednak inaczej.

Niespodziewana zima

Tegoroczna zima na Maderze różni się od tych w ubiegłych latach. W poniedziałek 16 grudnia spadła tam wyjątkowo duża ilość śniegu.

Portal NetmaideraPortal Netmaidera NH DGomes (Nahora)

Co ciekawe, to pierwsze opady od wielu lat. Mieszkańcy wyspy i przebywający na niej turyści nie kryli więc zaskoczenia nagłą zmianą aury. W sieci pojawiło się wiele zdjęć, na których możemy podziwiać Maderę w zimowej szacie. Te które możecie zobaczyć w naszym artykule zostały opublikowane na stronie Portal Netmadeira. Udostępniamy je za zgodą autora. 

 

Większość zdjęć wykonano 16 grudnia. Tego dnia na Maderze intensywnie padał śnieg, a porywy wiatru osiągały 130 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, na słynnym szczycie Pico do Arieiro w poniedziałek odnotowano temperaturę -2 stopni Celsjusza. 

Alerty pogodowe

Warunki pogodowe utrudniły komunikację na wyspie. Jak dowiadujemy się z serwisu Madeira Island News, z powodu intensywnych opadów lokalne służby zdecydowały się na zamknięcie kilku dróg, m.in. trasy ER 105, ER 202 i ER 218.

Portal NetmadeiraPortal Netmadeira NH DGomes (Nahora)

Poniedziałek był najtrudniejszym dniem. Wówczas opady śniegu były najintensywniejsze. Mimo że we wtorek pogoda się ustabilizowała, w środę powróciły silne opady deszczu oraz wiatr. Na najbliższe dni wydano alerty pogodowe. Dlatego można podejrzewać, że mieszkańcy Madery będą jednymi z nielicznych w Europie, którzy będą mogli cieszyć się białymi świętami. 

Może cię także zainteresować: Nawałnica śnieżna w Nowym Jorku. Ogromne miasto zniknęło w wielkiej chmurze >>

Borneo to największa wyspa Azji. Odwiedź ją zanim będzie za późno. Więcej na temat tego miejsca dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo
Więcej o: