Nawałnica śnieżna w Nowym Jorku. Ogromne miasto zniknęło w wielkiej chmurze

Potężna śnieżyca przeszła w środę nad Nowym Jorkiem. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak ogromna chmura spowija miasto.

"Wygląda, jakby Biali Wędrowcy zawładnęli miastem" - tak potężną nawałnicę, która przeszła w środę nad Nowym Jorkiem, skomentował jeden z użytkowników Twittera. Mężczyzna odniósł się do postaci z serialu "Gra o tron", powstałego na podstawie prozy George'a R.R. Martina.

Ogromna chmura robi tym większe wrażenie, że nagrania, na których została uchwycona, zostały zrobione metodą poklatkową (tzw. timelapse), zatem wszystko dzieje się na nich w przyspieszonym tempie. Przez to wydaje się, że ogromne miasto zostało pochłonięte przez nawałnicę w zaledwie kilka sekund.

Zjawisko było tak gwałtowne, że synoptycy z National Weather Service wydali ostrzeżenia pogodowe. CNN podkreśla, że komunikaty przestrzegające przed nawałnicami śnieżnymi są stosunkowo nowe - agencja zaczęła je wydawać dopiero w ubiegłym roku. Wiele osób nie jest jeszcze zaznajomionych z terminem, dlatego na Twitterze NWS opublikowane zostało wyjaśnienie.

Agencja wyjaśnia, że nawałnice śnieżne są gwałtowne i intensywne. Towarzyszy im porywisty wiatr i trwają krótko. Meteorolodzy zalecają, aby w czasie burzy nie wychodzić na zewnątrz i unikać prowadzenia samochodu ze względu na złe warunki panujące na drogach.

Wiecie, jak z intensywnymi opadami śniegu radzą sobie Rosjanie? Na ulicach pojawiają się niesamowite maszyny. Sami zobaczcie:

Zobacz wideo
Komentarze (3)
Nawałnica śnieżna w Nowym Jorku. Ogromne miasto zniknęło w wielkiej chmurze
Zaloguj się
 • gramic

  Oceniono 6 razy 4

  przynajmniej mają atmosferę świąt

 • camaretto

  0

  Ja mam gorzej,z jednej strony bloku świeci słońce, a z drugiej jest burza, nawetwTV kiedyś była, i parę metrow ode mnie rozwalały się błyskawice,nawet w TV było, że metro zalało.
  Az się dziwię że nam PiS o czary procesu nie zrobił, wiadomo, wszystkiemu winne czarownice były , są i zostaną...

 • madam.ichnik

  Oceniono 2 razy 0

  Wielkie mi co. Kiedyś na Saskiej Kępie było słońce i niebieskie niebo a nad Powiślem szalała burza śnieżna z zamiecią - nic nadzwyczajnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX