Które miejsce na świecie jest najczęściej fotografowane? Co dziesiąte zdjęcie turystyczne pochodzi właśnie stamtąd

W ramach analiz przeprowadzanych na zlecenie sieci hoteli InterContinental badacze przyjrzeli się kwestii najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. W pracach pomogły im posty publikowane w mediach społecznościowych.

Które miejsce jest najczęściej fotografowane na świecie? Ta kwestia może zastanawiać wiele osób. Przyjrzeli się jej badacze zaangażowani w akcję "InterContinentals Icons", której celem jest znalezienie nowych i ciekawych miejsc w najpopularniejszych miastach świata. 

Jak to zbadano?

W badaniu pomogły im media społecznościowe, a konkretnie Instagram. To właśnie w tym serwisie wielu turystów z całego świata publikuje swoje zdjęcia z podróży. W czasie analiz badacze sprawdzili m.in., jaka liczba znaczników pojawia się przy najbardziej znanych lokalizacjach. Korzystali także z najpopularniejszych hasztagów, których używają turyści (m.in. #travel, #tourism, #travelgram, etc.). Cały raport dotyczący ich prac przeczytacie TUTAJ >>

Czy wiesz, które miasto było najczęściej odwiedzane w 2018 roku? Więcej dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo

Najpopularniejsze miejsce

Wyniki analiz nie są zaskakujące. Bo w zestawieniu najczęściej fotografowanych miejsc znalazły się cieszące się ogromną popularnością atrakcje turystyczne. To m.in. nowojorski Central Park, Pałac Buckingham w Londynie, Piramida Teotihuacan w Meksyku, a także Burdż Chalifa w Dubaju. 

Wiadomo także, które miejsce na świecie fotografowano najczęściej. To Wieża Eiffla - atrakcja, którą chce zobaczyć chyba każdy turysta, który przebywa w stolicy Francji. Co ciekawe, z analiz badaczy wynika, że zdjęcia ze słynną wieżą stanowią aż 10 procent wszystkich postów turystycznych na Instagramie. 

 

Może cię także zainteresować: Do których miast najchętniej w tym roku latali Polacy? Miejsce trzecie to niespodzianka >>

Więcej o: