Nowa płatna usługa w Wizz Air. Spodoba się zapominalskim

Wybór automatycznej odprawy to nowość wśród usług dodatkowych Wizz Air. Wyjaśniamy, co można zyskać, dzięki skorzystaniu z tej opcji i jaki jest jej koszt.

Wizz Air wprowadza opcję automatycznej odprawy. Dzięki skorzystaniu z tej usługi system odprawi nas 50 godzin przed podróżą oraz przydzieli miejsce w samolocie. Na sam koniec na skrzynkę mailową otrzymamy kartę pokładową. Brzmi wspaniale? Ta opcja może spodobać się osobom, którym zdarzało się zapominać o odprawach przed podróżami lotniczymi.

Ile to kosztuje?

Kolejny atut nowej usługi Wizz Air to jej koszt. Za automatyczną odprawę płacimy symboliczne siedem złotych (kwota jest dodawana do ceny biletu). Cena prezentuje się atrakcyjnie na tle innych usług dodatkowych Wizz Air. Oto koszt niektórych z nich*:

- WIZZ Flex (możliwość zmiany lotu online i anulowania rezerwacji): 44 złote;

- Wizz Priority (pierwszeństwo wejścia na pokład i dodatkowy bagaż podręczny): 102 złote;

- Wybór miejsca w samolocie: 66 złotych.

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Dowiedz się, jak oszczędzają tanie linie lotnicze:

Zobacz wideo

Automatyczna odprawa może okazać się bardzo pomocna w razie podróży do miejsc ze słabym zasięgiem internetowym. Jej wybór może nas uchronić także na wypadek ewentualnego overbookingu, czyli sytuacji, gdy linia lotnicza sprzedała zbyt dużą liczbę biletów i nie wszyscy pasażerowie mogą wejść na pokład. 

Więcej na temat overbookingu: Kupili bilety na lot. Na lotnisku okazało się, że nie ma dla nich miejsc w samolocie >>

Kary dla zapominalskich

Obecnie odprawa online w Wizz Air możliwa jest 48 godzin przed wylotem. Możemy to zrobić za darmo do trzech godzin przed podróżą. Jeśli jednak o tym zapomnimy, będziemy musieli zapłacić karę. Tego typu zasady obowiązują u większości tanich przewoźników lotniczych. 

*Ceny usług dodatkowych na trasie Warszawa-Alicante (lot w kwietniu 2020 roku).

Przeczytaj także: Drogie telefony do tanich linii lotniczych. "Za połączenia z telecentrum Wizz Air zapłaciłem prawie 100 złotych" >>

Więcej o: