Można wynająć domek, który zagrał w teledysku do "Last Christmas". Ile to kosztuje?

Teledysk do piosenki "Last Christmas" przyniósł ławę i popularność niewielkiemu szwajcarskiemu kurortowi Saas-Fee. 35 lat po jego premierze turyści mogą wynająć domek, który pojawia się na nagraniu.

Saas-Fee to od lat jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w Szwajcarii. Wioskę, która nazywana jest "perłą Alp", otacza aż trzynaście czterotysięczników. Jednak swoją sławę miejsce zawdzięcza nie walorom krajobrazu, a świątecznemu przebojowi zespołu "Wham!".

Przebój, który wypromował alpejską wioskę

W 1984 stacje muzyczne po raz pierwszy wyemitowały teledysk do piosenki "Last Christmas" brytyjskiego zespołu "Wham!". Wystąpili w nim m.in. George Michael, Andrew Ridgeley, Martin Kemp. Całość nakręcono w Saas-Fee. 

Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. Dowiedz się, na które miejsce musisz uważać w hotelowych pokojach:

Zobacz wideo

Na nagraniu możemy oglądać podróż kolejką linową do przytulnego domku w górach. I to właśnie ten budynek można obecnie wynająć za pośrednictwem popularnych serwisów rezerwacyjnych. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą, szukajcie go pod nazwą "Chalet Schliechte". 

Ile to kosztuje?

Mimo że domek nie wygląda tak samo jak w teledysku (w ciągu 35 lat był kilkukrotnie remontowany), oferta jest bardzo popularna. Na serwisie booking.com (na którym obiekt jest w tym momencie niedostępny) w ciągu kilku miesięcy udało mu się uzyskać bardzo dobre oceny i obecnie posiada średnią 8,2 w skali na 10. 

Oferta daje możliwość wynajmu czterech pokoi, w których może zamieszkać osiem osób. Cena za tygodniowy pobyt wynosi około dwóch tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki daje prawie dziewięć tysięcy złotych. Jednak jeśli zależy wam na tym miejscu, musicie być przygotowani na to, że obiekt przez cały rok cieszy się popularnością, a w okresie świątecznym jego wynajem graniczy z cudem.

Może cię także zainteresować: Turyści wybrali najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie. Polskie miasto wysoko >>

Więcej o: