Do których miast najchętniej w tym roku latali Polacy? Miejsce trzecie to niespodzianka

Eksperci wyszukiwarki Kayak.pl przygotowali raport, z którego dowiadujemy się, do których zagranicznych miast w mijającym roku najczęściej podróżowali Polacy. Wiadomo także, które kierunki były najczęściej wyszukiwane.

W 2019 miastem, do którego podróżowała największa liczba Polaków, był Londyn. Ten wynik raczej nie zaskakuje. Londyn cieszył się także największą popularnością w ubiegłym roku. Naświetlił to raport Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Bangkok w pierwszej trójce

Drugie miejsce w kategorii najpopularniejszych miast w 2019 roku zajął Rzym. Może to tłumaczyć dosyć niska cena biletów lotniczych do stolicy Włoch. Średnia cena lotów w obie strony na tej trasie wynosi 429 złotych.

Z całym raport Kayak.pl zapoznasz się TUTAJ >>

Pierwszą trójkę zamyka Bangkok. Warto zaznaczyć, że stolica Tajlandii jest jednym z dwóch pozaeuropejskich miast, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Wysoki wynik Bangkoku jest dosyć zaskakujący, gdyż bilety lotnicze w tym przypadku nie należą do najtańszych. Ich średnia cena w obie strony wynosi obecnie 2082 złote.

Bangkok w 2018 roku był najchętniej odwiedzanym miastem przez turystów z całego świata! Co ich tam przyciąga? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo

Drugie pozaeuropejskie miasto, które znalazło się w pierwszej dziesiątce to Nowy Jork. W tym przypadku średnia cena lotów w obie strony wynosi 2214 złotych.

Oto pierwsza dziesiątak najpopularniejszych wśród Polaków zagranicznych miast w 2019 roku:

 1. Londyn, Wielka Brytania (średnia cena lotów w obie strony to 318 złotych);
 2. Rzym, Włochy (średnia cena lotów w obie strony to 429 złotych);
 3. Bangkok, Tajlandia (średnia cena lotów w obie strony to 2082 złotych);
 4. Barcelona, Hiszpania (średnia cena lotów w obie strony to 575 złotych);
 5. Paryż, Francja (średnia cena lotów w obie strony to 494 złotych);
 6. Mediolan, Włochy (średnia cena lotów w obie strony to 241 złotych);
 7. Nowy Jork, USA (średnia cena lotów w obie strony to 2214 złotych);
 8. Lizbona, Portugalia (średnia cena lotów w obie strony to 709 złotych);
 9. Ateny, Grecja (średnia cena lotów w obie strony to 674 złotych);
 10. Luqa, Malta (średnia cena lotów w obie strony to 498 złotych).

Seszele z największym wzrostem popularności

Z raportu dowiadujemy się także, których kierunków najczęściej szukano w wyszukiwarkach lotniczych. W 2019 roku największym zainteresowaniem cieszyły się Seszele. Co ciekawe, liczba wyszukiwań wzrosła o prawie 300 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Większym zainteresowaniem cieszyły się także Jordania (wzrost o 175 procent), Chorwacja (wzrost o 72 procent), a także Tanzania (wzrost o 56 procent). 

Analiza została oparta na wyszukiwaniach z okresu 01.07.2018 - 20.10.2019 oraz 01.07.2017 - 20.10.2018 na KAYAK.pl, dla lotów ekonomicznych w obie strony, z datami wylotu 01.01.2019 - 31.12.2019 i 01.01.2018 - 31.12.2018, do wszystkich kierunków wyłączając Polskę. 

Może cię także zainteresować: Polacy chętnie jeżdżą do Tajlandii. Ale zapominają o jej północnej części. A jest piękna, bezpieczna i mniej oblegana >>

Komentarze (16)
Do których miast najchętniej w tym roku latali Polacy? Miejsce trzecie to niespodzianka
Zaloguj się
 • clex2

  Oceniono 6 razy 6

  ta firma która policzyła, że Bangkok jest bardziej popularnym miejscem lotów niż Amsterdam, Bruksela gdzie tylko z Warszawy lata codziennie po 6 lotów czy nawet Nowy Jork z 3 lotami to liczyła przez entliczek-pentliczek?

 • plobywatel

  Oceniono 2 razy 2

  Najchętniej do Londynu? Chyba na zakupy, wycieczki i wczasy. A i najchętniej do pracy ;)

 • qqror

  Oceniono 1 raz 1

  Nie Oslo, Nie Dublin, nie Amsterdam, żadne inne miasto na wyspach oprócz Londynu (nie Glasgow, nie Manchester), nie Bruksela. Bangkok. Tajest.
  Nawet jeśli policzyć ilość rejsów tygodniowo ze wszystkich miast Polski i zakładając, że samolotydo Oslo lecą wypełnione tylko w połowie a do Rzymu pełne. to i tak nie ma szans że do Rzymu leci więcej pasażerów. Więc nie wyskakujcie mi tu z Bangkokiem.

 • paseo

  Oceniono 5 razy 1

  zaloze sie o nie wiem co,ze ta lista nie jest prawdziwa.CO tu maja do rzeczy podane ceny biletow,zreszta kompletnie wyssane z palca !? Prosze podac ILU Polakow polecialo w kazde z tych miejsc,wtedy poznamy prawde.

 • janek86

  0

  Jeśli poszukujecie tanich noclegów w Polsce, sprawdźcie na www.trivabook.pl

 • ksobier

  0

  Do Bangkoku taniej niż do nowego Jorku

 • oyesu

  0

  Bangkok zaskakujacy? cena lotu moze byc najwyzsza z calej dziesiatki ale calkowity koszt tygodniowego pobytu bedzie najnizszy.

 • swinton

  Oceniono 1 raz -1

  Ach, Seszele!!!!
  Nasze drugie najlepsze wakacje. Rok 1991.

 • polakpl

  Oceniono 6 razy -4

  A co na to Greta ? How dare you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX