Najtańsze kierunki lotnicze 2019 roku. Z Polski niedrogo dolecimy w wiele ciepłych miejsc

Koniec roku to czas podsumowań, a dla wielu osób także planowania wyjazdów na nadchodzące miesiące. Jeśli więc szukacie miejsc, do których dolecicie, nie wydając fortuny, zestawienie najtańszych kierunków lotniczych w 2019 może okazać się bardzo pomocne.

Podróż do Izraela? Średnio 203 zł. Do Włoch? Już nawet za 241 zł. Niedrogo prezentuje się też Amman, stolica Jordanii - 295 zł. Z analizy przeprowadzonej przez Kayak.pl wynika, że to jedne z najtańszych kierunków lotniczych z Polski. Ale można zapłacić jeszcze mniej.

Najtańsze kierunki z Polski w 2019 roku

Liderem w Europie jest Oslo ze średnią ceną 123 zł za lot w obie strony. Tuż za nim uplasował się Sztokholm - 161 zł. Choć ceny biletów są kuszące, eksperci Kayak słusznie zauważają, że są to jedne z najdroższych miast na Starym Kontynencie. Za lot można więc zapłacić niewiele, ale trzeba przygotować się na zdecydowanie większe wydatki na miejscu. 

Dalej w zestawieniu znalazły się wcześniej wspomniane Włochy, a konkretnie Mediolan. Średnie ceny biletów to 241 zł. Inne włoskie miasta, które trafiły na listę Kayak, nie są dużo droższe - średni koszt biletów do Bolonii to 280 zł, a do Rimini, które jest popularnym wakacyjnym kierunkiem, 287 zł.

Ranking najtańszych kierunków lotniczych 2019 w Europie zamyka Eindhoven w Holandii (średnia cena za lot w obu kierunkach to 314 zł). Z Polski latają tam zarówno Ryanair, jak i Wizz Air, jest to więc dobry sposób, aby dostać się niedrogo do Amsterdamu (od Eindhoven dzieli go około 120 km), który sam w sobie, podobnie jak Oslo i Sztokholm, do najtańszych nie należy.

embed

Zastanawiacie się, dlaczego bilety lotnicze bywają takie tanie? Zobaczcie nasze wideo:

Zobacz wideo

Jak prezentują się ceny w przypadku miast spoza Europy? Na pierwszym miejscu uplasował się izraelski Ejlat (latają tam tanie linie) ze średnią ceną 203 zł. Kwota jest atrakcyjna, ale należy pamiętać, że w Izraelu jest dość drogo i być na to przygotowanym.

Za Ejlatem znalazł się Amman w Jordanii, który zyskał w ostatnich miesiącach na popularności m.in. dzięki połączeniom realizowanym z Polski przez Ryanaira (według Kayaka miasto zanotowało wzrost popularności na poziomie 175 proc.). Autorzy analizy uważają, że odpowiedzialny jest za to duży, 32-procentowy spadek cen w porównaniu z ubiegłym rokiem. 

embed

Pomiędzy drugim a trzecim miejscem jest już spora przepaść cenowa. Podium zamyka Marrakesz w Maroko, a średnia cena za loty wynosi już 632 zł. Czwarte miejsce to ponownie Izrael, a konkretnie Tel Awiw z kwotą 647 zł. Wśród najtańszych połączeń jest też Gruzja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a zestawienie zamyka Nowe Delhi w Indiach (średnio 1972 zł). 

Kayak przygotował też listę najpopularniejszych kierunków z Polski w mijającym roku. Z analizy wyszukiwań na stronie Kayaka wynika, że najchętniej lataliśmy do Londynu (co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak wielu Polaków mieszka na Wyspach Brytyjskich) ze średnią ceną za lot w obie strony na poziomie 318 zł. Często wybieraliśmy się także do Rzymu oraz Bangkoku. 

embed

Analiza bazuje na wyszukiwaniach z okresu 01.07.2018 - 20.10.2019 oraz 01.07.2017 - 20.10.2018 na KAYAK.pl, dla lotów ekonomicznych w obie strony, z datami wylotu 01.01.2019 - 31.12.2019 i 01.01.2018 - 31.12.2018, do wszystkich kierunków, wyłączając Polskę. Dostępność ofert oraz ceny mogą ulec zmianie.

Więcej o: