Skyscanner wybrał najlepsze miejsca na budżetową podróż. Pojawiło się też polskie miasto

Serwis Skyscanner opublikował zestawienie Best Value Destinations 2020. Znajdują się w nim miejsca, które pod względem kosztów podróży są kierunkami na każdą kieszeń. Pierwsze miejsce przypadło Bratysławie, ale jest także polski akcent.

Podróżowanie budżetowe nie zawsze jest proste. Aby rzeczywiście był to wyjazd niskokosztowy, trzeba go dobrze przemyśleć, zastanowić się, gdzie chce się spać (celować w hostele czy, o ile to w ogóle możliwe, postawić jednak na namiot?), gdzie jeść i jak dotrzeć na miejsce, żeby nie wydać fortuny. Do tego dochodzi też wybór kierunku, bo nie każde miejsce sprzyja takim podróżom. 

Skyscanner przygotował zestawienie miejsc najbardziej przyjaznych dla portfela. Przedstawiciel popularnej wyszukiwarki lotów, Sam Ayles, wyjaśnił, czym kierowali się twórcy rankingu przy wyborze kierunków. 

Po przeanalizowaniu zebranych danych zauważyliśmy, że wiele miast zanotowało bardzo duże spadki cen biletów. Liderem jest Bratysława z 71-procentowym spadkiem średnich cen lotów

- powiedział i dodał, że dla czteroosobowej rodziny oznacza to oszczędność rzędu 1200 funtów.

Stolica Słowacji okazała się więc najtańszą opcją, a autorzy rankingu uznali, że najlepiej (pod względem kosztów) odwiedzić ją w styczniu. Według nich jej najlepiej skrywanym sekretem jest bar o nazwie Mark Twain, który znajduje się na łodzi.

Na drugim miejscu znalazło się Eindhoven w Holandii (62-procentowy spadek cen), a na trzecim Jersey w Wielkiej Brytanii (48 procent). Nie zabrakło też polskiego akcentu. Siódme miejsce z 42-procentowym spadkiem cen przypadło Wrocławiowi. Podobnie jak w przypadku Bratysławy, tak i tutaj autorzy uznali, że miasto najlepiej odwiedzić w styczniu. 

Co zaś jest jego sekretem? Krasnale. "W całym mieście znajduje się blisko 400 małych brązowych posągów. Niektóre piją piwo, inne czytają, jeżdżą na gołębiach, gaszą pożar czy przekopują drogę" - piszą redaktorzy Skyscannera. Warto dodać, że wszystkie wrocławskie krasnale mają swoje imiona. Jest więc m.in. Gołębnik, Chrapek, Barduś czy Pożarki. 

Choć zestawienie powstało raczej z myślą o brytyjskim rynku, być może znajdziecie w nim inspirację również dla siebie. Poniżej publikujemy całą listę:

1. Bratysława, Słowacja (71 procent)
2. Eindhoven, Holandia (62 procent)
3. Jersey, Wielka Brytania (48 procent)
4. Teneryfa, Hiszpania (44 procent)
5. Malaga, Hiszpania (44 procent)
6. Düsseldorf, Niemcy (43 procent)
7. Wrocław, Polska (42 procent)
8. Split, Chorwacja (42 procent)
9. Shannon, Irlandia (40 procent)
10. Frankfurt, Niemcy (40 procent)

Wiele polskich miast docenianych jest za granicą. Jednym z nich jest Poznań. Dlaczego warto odwiedzić stolicę województwa wielkopolskiego? Dowiecie się z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: