Ryanair zmienia letni rozkład lotów z Polski. Opóźni się niedawno zapowiadane połączenie

W letnim rozkładzie Ryanair doszło do kilku zmian. Przewoźnik zmniejszył częstotliwość niektórych połączeń, z opóźnieniem wystartują też pierwsze loty do Zadaru.

O zmianach w siatce irlandzkiego przewoźnika poinformował serwis Fly4Free. Ich powodem ma być zamknięcie baz Ryanaira w Norymberdze i w Sztokholmie, co wynika z opóźnień w dostawach Boeingów 737 MAX 200, które zamówiła irlandzka linia.

Nie pozostaje to bez wpływu na pasażerów z Polski. Jak podaje Fly4Free, Ryanair zmniejszy częstotliwość niektórych połączeń. Z rozkładu wynika, że od kwietnia mają zniknąć niedzielne i poniedziałkowe połączenia z Modlina do Sztokholmu, a także czwartkowe loty z Krakowa do stolicy Szwecji. Jednak, jak pokazuje rozkład na oficjalnej stronie przewoźnika, te ostatnie zostaną zastąpione lotami wtorkowymi.

Loty z Modlina do SztokholmuLoty z Modlina do Sztokholmu screen Ryanair.com

Loty z Krakowa do SztokholmuLoty z Krakowa do Sztokholmu screen Ryanair.com

Spadnie też liczba połączeń z Krakowa do Dortmundu. Od kwietnia nie będzie już lotów w niedziele.

Loty z Krakowa do DortmunduLoty z Krakowa do Dortmundu screen Ryanair.com

Niedawno wiceprezes Modlina zabrał głos w sprawie tego, czy na Mazowszu mogą utrzymać się aż cztery lotniska:

Zobacz wideo

Do Zadaru z opóźnieniem

Kolejną zmianą jest późniejszy start lotów do chorwackiego Zadaru. Fly4Free informuje, że początkowo rejsy z Poznania, Gdańska (pisaliśmy o tym połączeniu w połowie listopada) i Krakowa miały rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia. Jednak z rozkładu wynika, że pierwsze połączenia zaplanowano dopiero na 2 i 3 maja.

Loty z Gdańska do ZadaruLoty z Gdańska do Zadaru screen Ryanair.com

Więcej o: