To najdroższa choinka na świecie? Jest warta prawie 60 milionów złotych

Biżuteria Bulgari i Chanel, diamenty, buteleczki perfum czy drukowane w 3D czekoladowe pawie. To wszystko zawisło na choince, która stanęła w jednym z hiszpańskich hoteli i została okrzyknięta najdroższą na świecie.

Pięciogwiazdkowy Kempinski Hotel Bahia niedaleko Marbelli w Hiszpanii może pochwalić się prawdopodobnie najdroższą choinką na świecie. Jej wartość sięga blisko 12 mln funtów, czyli prawie 60 mln zł. Musimy przyznać, że kwota jest oszałamiająca. Ale skąd się wzięła?

Wszystko z powodu dekoracji, które zawisły na świątecznym drzewku. Gałązki zostały udekorowane pozyskanymi w etyczny sposób diamentami w kilku kolorach, szafirami, a także odnowioną biżuterią Chanel, Bulgari, Cartier oraz Van Cleef & Arpels. 

A skoro już o biżuterii mowa, to zobaczcie, jak wyglądały i ile kosztowały najdroższe pierścionki zaręczynowe. Za równowartość prawie każdego z nich można by w Polsce postawić dom:

Zobacz wideo

Wśród ekstrawaganckich ozdób znalazły się też flakoniki perfum, pióra, kieliszki martini i drukowane w 3D czekoladowe pawie. Na choince nie zabrakło również bardziej tradycyjnych dekoracji. Są ozdoby w kształcie płatków śniegu czy przepiękne bombki, które, żeby jednak nie było tak zwyczajnie, zdobione są m.in. 24-karatowym złotem.

embed
embed

Luksusowa choinka została zaprojektowana przez Debbie Wingham. Brytyjska projektantka odpowiedzialna jest m.in. za stworzenie najdroższej sukni świata, która kosztuje 5,6 mln dol. Podoba wam się świąteczne drzewko w takiej odsłonie?

embed
Więcej o: