CNN wybrało 17 najlepszych jarmarków świątecznych. Wśród nich jest jeden z Polski

CNN wybrało 17 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie. W tym roku obok Wiednia, Nowego Jorku i Brukseli w zaszczytnym gronie znalazł się także Kraków.

Polskie jarmarki świąteczne często są doceniane za granicą. W ubiegłym roku głośno było o sukcesie Poznania. Wówczas tamtejsze "Betlejem Poznańskie" zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie, który został zorganizowany przez European Best Destination. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ >>

Kraków wśród najlepszych 

Teraz podobnym sukcesem może pochwalić się Kraków. Miasto zostało wyróżnione przez CNN, którego dziennikarz Joe Minihane wybrał 17 najlepszych jarmarków świątecznych na świecie. Kraków znalazł się w zestawieniu m.in. obok Wiednia i Brukseli.

Zobacz zdjęcia krakowskiego jarmarku >>

Zdaniem twórcy rankingu, w grudniu w Krakowie najłatwiej będzie poczuć magię świąt. Bo tutaj opady śniegu są zacznie bardziej prawdopodobne niż w większości miast zachodnioeuropejskich.

Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica? Zobaczysz na naszym filmie:

Zobacz wideo

Poza tym autor zestawienia poleca zakup wyjątkowych antyków, z których słynie krakowski jarmark, a także innych specjałów. - Ręcznie malowane bombki to lokalna specjalność, podobnie jak przyprawione orzechy i gotowane cukierki - wymienia Joe Minihane. 

Może cię także zainteresować: Odwiedziliśmy najpiękniejszy jarmark w Europie. Wygrywał trzy razy z rzędu. Sprawdziliśmy, czym tak bardzo zachwyca >>

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy wśród najpiękniejszych na świecieKrakowski jarmark bożonarodzeniowy wśród najpiękniejszych na świecie shutterstock, Travel landscapes

Krakowski targ świąteczny w tym roku został otwarty 29 listopada. Jeśli chcecie go zwiedzić, macie czas do 7 stycznia 2020 roku. 

Pozostałe jarmarki

Jak przekonuje autor zestawienia, nic bardziej nie wprowadza w świąteczny klimat niż wizyta na takim jarmarku. Stąd też pomysł, by polecić czytelnikom najpiękniejsze na świecie miejsca tego typu.

Które miasta oprócz Krakowa znalazły się w zestawieniu? To Strasburg, Wiedeń, Praga, Florencja, Kopenhaga, Berlin, Bruksela, Barcelona, Sztokholm, Zagrzeb, Nowy Jork, Tallin, Toronto, Birmingham, Budapeszt i Bazylea.

Komentarze (28)
CNN wybrało 17 najlepszych jarmarków świątecznych. Wśród nich jest jeden z Polski
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 12 razy 12

  "17 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych "
  -Obawiam się, że ktoś za to beknie. Powinno być jarmarków zimowych lub jakoś tak.

 • werner53

  Oceniono 13 razy 9

  Wszystko bzdura. Najlepszym jarmarki bozonarodzeniowe sa we Frankonii: Rothenburg ob der Tauber i Norymberga!

 • kac

  Oceniono 14 razy 6

  A już myślałem, że Radom...

 • redaktorwydania

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepszy jarmark to jest we czwartki w Biłgoraju gdzie piejo kury piejo.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 2 razy 2

  Bzdury. CNN zna tylko największe miasta. A gdzie Norynberga, Rothenburg, Nördlingen Miluza? No cóż. Amerykanie. Nie słyszeli, że takie miasta istnieją.

 • aprilapril

  Oceniono 8 razy 2

  Wszystkie cywilizowane tradycje zwiazane ze swietami przyszly z zepsutego zachodu.
  Choinka, kolenda, bozenarodzenie...
  zna ktos jakies zywe polskie tradycje poza laniem wody na ludzi tzw smingusem?

 • simply_z

  Oceniono 2 razy 2

  co to sa gotowane cukierki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX