Fotograf zachwycony polskim miastem. "Znalazłem małą siostrę Amsterdamu"

- To nie jest wnętrze sklepu z pamiątkami, ale prawdziwa gdańska starówka z innej perspektywy - napisał oczarowany polskim miastem pdoróżnik.

Co jakiś czas piszemy o dziennikarzach lub podróżnikach, którzy zachwycili się Polską. Tym razem naszą uwagę przykuło pewne zdjęcie na Instagramie. Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że zostało ono wykonane w Gdańsku. Jego autorem jest Holender Arden.

Siostra Amsterdamu

Arden to fotograf, który swoje liczne podróże relacjonuje na Instagramie. Jakiś czas temu odwiedził Gdańsk. Niezwykłe zdjęcie, które wykonał w polskim mieście, wzbudziło spore zainteresowanie. W ciągu kilku dni zdobyło tysiące polubień i jest obecnie najpopularniejszym postem na jego profilu. 

Zdjęcia Ardena zobaczycie TUTAJ >>

- Znalazłem małą, kolorową siostrę Amsterdamu! To Gdańsk - napisał podróżnik pod swoim postem na Instagramie. - To nie jest wnętrze sklepu z pamiątkami, ale prawdziwa gdańska starówka z innej perspektywy. Czyż nie jest piękna?

 

Jak zdradził nam fotograf Gdańsk był jednym z miejsc, które zawsze chciał odwiedzić. W listopadzie w końcu udało mu się spełnić to marzenie. - Jestem zachwycony gdańską architekturą - mówi fotograf. - Poza tym czułem tam podobną wolność, jaką odczuwam w Amsterdamie. Może wpływ na to ma kolorowa zabudowa obu miast. 

- Myślę, że polskie miasta są niedoceniane. A przecież są one piękne i wyjątkowe. Mam nadzieję, że dzięki odpowiedniej promocji zdobędą uznanie, na jakie zasługują - podsumowuje w rozmowie z nami fotograf. 

"Wygląda fantastycznie"

Zdjęcie w ciągu kilku dni zrobiło furorę. Pojawiło się pod nim wiele pochlebnych komentarzy. Oto niektóre z nich:

Jedno z najlepszych zdjęć, jakie widziałam w ostatnim czasie
Zawsze mam skojarzenia z Amsterdamem, gdy jestem w Gdańsku!
Mieszkam w Gdańsku, ale nigdy nie widziałam go z takiej perspektywy. Wygląda fantastycznie!
 

Obcokrajowcy vs polskie związki frazeologiczne. Zobacz, jak sobie poradzili:

Zobacz wideo
Więcej o: