Fotograf zachwycony polskim miastem. "Znalazłem małą siostrę Amsterdamu"

- To nie jest wnętrze sklepu z pamiątkami, ale prawdziwa gdańska starówka z innej perspektywy - napisał oczarowany polskim miastem pdoróżnik.

Co jakiś czas piszemy o dziennikarzach lub podróżnikach, którzy zachwycili się Polską. Tym razem naszą uwagę przykuło pewne zdjęcie na Instagramie. Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że zostało ono wykonane w Gdańsku. Jego autorem jest Holender Arden.

Siostra Amsterdamu

Arden to fotograf, który swoje liczne podróże relacjonuje na Instagramie. Jakiś czas temu odwiedził Gdańsk. Niezwykłe zdjęcie, które wykonał w polskim mieście, wzbudziło spore zainteresowanie. W ciągu kilku dni zdobyło tysiące polubień i jest obecnie najpopularniejszym postem na jego profilu. 

Zdjęcia Ardena zobaczycie TUTAJ >>

- Znalazłem małą, kolorową siostrę Amsterdamu! To Gdańsk - napisał podróżnik pod swoim postem na Instagramie. - To nie jest wnętrze sklepu z pamiątkami, ale prawdziwa gdańska starówka z innej perspektywy. Czyż nie jest piękna?

Jak zdradził nam fotograf Gdańsk był jednym z miejsc, które zawsze chciał odwiedzić. W listopadzie w końcu udało mu się spełnić to marzenie. - Jestem zachwycony gdańską architekturą - mówi fotograf. - Poza tym czułem tam podobną wolność, jaką odczuwam w Amsterdamie. Może wpływ na to ma kolorowa zabudowa obu miast. 

- Myślę, że polskie miasta są niedoceniane. A przecież są one piękne i wyjątkowe. Mam nadzieję, że dzięki odpowiedniej promocji zdobędą uznanie, na jakie zasługują - podsumowuje w rozmowie z nami fotograf. 

"Wygląda fantastycznie"

Zdjęcie w ciągu kilku dni zrobiło furorę. Pojawiło się pod nim wiele pochlebnych komentarzy. Oto niektóre z nich:

Jedno z najlepszych zdjęć, jakie widziałam w ostatnim czasie
Zawsze mam skojarzenia z Amsterdamem, gdy jestem w Gdańsku!
Mieszkam w Gdańsku, ale nigdy nie widziałam go z takiej perspektywy. Wygląda fantastycznie!

Obcokrajowcy vs polskie związki frazeologiczne. Zobacz, jak sobie poradzili:

Zobacz wideo
Komentarze (92)
Fotograf zachwycony polskim miastem. "Znalazłem małą siostrę Amsterdamu"
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 99 razy 61

  Mamy jeszcze parę takich ładnych miast. Podziękujmy Niemcom i Żydom za to, że je nam zbudowali! :)

 • cmok_wawelski

  Oceniono 15 razy 7

  Możliwości współczesnej fotografii cyfrowej oczywiście podpartej Fotoszopkiem - są duuuuże.
  Przykładem na to choćby fotografie modelek.
  Ale na tych pięknych fotkach niestety nie załapie się stan wody w Bałtyku czy powietrza w dużych polskich miastach czy sposobu traktowania się Polaków nawzajem, choćby na drogach.
  Tak, Gdańsk to miejscami piękne miasto w sensie architektonicznym.

 • burkaklucha

  Oceniono 8 razy 6

  I jak tu nie kochać Gdańska?

 • caesar_pl

  Oceniono 15 razy 5

  To niepolska architektura.W Gdansku od wczesnego sredniowiecza do 1945 cale archiwum miasta spisane jest po niemiecku.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 4

  Odwiedzając Amsterdam i podziwiając te idylliczne wyglądające domi, na jedno zwróciłem uwagę. One pochodzą z 17 wieku. One są zabytkami architektury w których mieszkają obecnie ludzie. Co to oznacza? Pomieszczenia w większości tych romantycznych budynków w których mieszkają ludzie są małe, ciasne, niskie przez co trudno mówić o komforcie. Co do ogrzewania nie chce się wypowiadać ale większość tych domów nigdy nie będzie ekonomiczna, bo ich izolacja pochodzi z innych epok. Gdańsk został wybudowany w 50 latach...

 • manufa

  Oceniono 3 razy 3

  Sęk tylko w tym, że jak zwykle został popełniony błąd i to nie jest "old city". Stare Miasto to okolice Podwala Staromiejskiego, Rajskiej i Wałowej, a to, co wszyscy uważają za starówkę czyli Długa, Mariacka i okolice to jest Główne Miasto.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Potrzebny niezły odlot by oglądać miasto z takiej perspektywy.

 • nienoto

  Oceniono 2 razy 2

  Boże, wciąż macie te kompleksy. Podniecacie się że jakiś turysta zrobił zdjęcie i napisał na społecznościowych mediach że Gdańsk jest piękny... Naprawdę tego nie wiedzieliście wcześniej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX