Cyklon bombowy w USA. Potężne opady śniegu i silny wiatr pokrzyżowały plany wielu Amerykanom

Warunki pogodowe zakłóciły wielu Amerykanom plany związane ze Świętem Dziękczynienia. Cyklon bombowy, który zaatakował zachodnie rejony USA, wiąże się z potężnymi opadami śniegu, deszczem oraz silnym wiatrem.

Cyklon bombowy na Święto Dziękczynienia 

Święto Dziękczynienia, które obchodzone jest w ostatni czwartek listopada, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku dla wielu Amerykanów. To oczywiście dzień wolny od pracy, w którego czasie Amerykanie często odwiedzają swoich bliskich w innych częściach kraju. Jednak w tym roku w wielu przypadkach plany pokrzyżowała pogoda

Cyklon bombowy w USA: śnieg, wiatr i deszcz

Cyklon bombowy został spowodowany gwałtownym spadkiem ciśnienia. Oprócz zamieci śnieżnych dochodzi także do obfitych opadów deszczu, wieje silny wiatr. Przez to wiele miejsc na zachodzie USA jest kompletnie sparaliżowana.

 

Autostrady i lotniska są zasypane, przez co podróże są znacznie trudniejsze niż jeszcze kilka dni temu. Jednak to nie koniec utrudnień. Silne porywy wiatru w Illinois i Missouri pozbawiły prawie 30 tysięcy osób dostępu do elektryczności. 

 

Cyklon bombowy w USA: odwołane loty

We wtorek na lotnisku w Denver odwołano aż 463 loty. Tego dnia w stolicy Kolorado spadło około 25 centymetry śniegu. Był to więc najbardziej śnieżny dzień w tym miejscu od 1994 roku. 

 

Mimo że lotnisko już działa, jego władze ostrzegają podróżujących, że muszą być przygotowani na różne scenariusze. Obecnie nadal jest ograniczony ruch na lotnisku Minneapolis-Saint Paul w Minnesocie.

Poznaj rosyjski sposób na obfite opady śniegu. Niesamowite maszyny:

Zobacz wideo

Przeczytaj także: Najpiękniejsze przyrodnicze atrakcje USA. Oto pięć miejsc, które trzeba zobaczyć >>

Więcej o: