Warszawa wyróżniona w niechlubnym rankingu. "Szare i nudne miasto"

Niedawno informowaliśmy o brytyjskim rankingu, w którym Kraków po raz kolejny został wybrany najlepszym miastem na weekendowy wyjazd w Europie. Polskie miasta pojawiają się jednak także w mniej chlubnych zestawieniach.

Ranking, który zorganizowała rosyjska wyszukiwarka lotów Aviasales, jest dosyć zaskakujący. Zazwyczaj w tego typu zestawieniach wybieramy miejsca, które podobały nam się najbardziej i chcemy polecić je innym. Tym razem respondentów poproszono o wybór najnudniejszego, ich zdaniem, miasta w Europie. Co ciekawe, wśród wytypowanych miejsc znalazła się Warszawa. 

Liderzy zestawienia

Zdaniem uczestników głosowania najnudniejsze w Europie są Helsinki. Na stolicę Finlandii swój głos oddało aż 30 procent respondentów (w sumie głosowało 1500 osób). Miasto nie spodobało im się głównie ze względu na brzydką pogodę i małą liczbę zabytków.

Brytyjczycy uwielbiają Kraków. Miasto po raz trzeci zwyciężyło w prestiżowym rankingu turystycznym. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Drugie miejsce przypadło Bratysławie (25 procent głosów). Respondentom nie przypadła do gustu tamtejsza kuchnia, a także bary, które ich zdaniem świecą pustkami. 

Hel w przeciwną stronę i wielkie koło z Warszawą w środku? Zobacz, jak cudzoziemcy rysują mapę Polski:

Zobacz wideo

Trzecie miejsce w rankingu zajęły Karlowe Vary. Powód? Mała liczba rozrywek. Na czeskie miasto zagłosowało 15 procent osób. Z kolei 10 procent respondentów swój głos oddało na Monachium. Ich zdaniem w stolicy Bawarii nie ma nic poza barami z piwem. 

Nudne i szare miasto

Pierwszą piątkę zamyka nasza stolica. Warszawę wskazało siedem procent uczestników głosowania. Ich zdaniem jest to szare i nudne miasto, w którym brakuje ciekawych obiektów kulturalno-historycznych. Mimo to część z nich wskazała, że jest to dobry przystanek w czasie podróży do innych europejskich miejscowości.

Nie zapominajmy jednak, że wielu obcokrajowców uwielbia Warszawę! Dowiedzcie się, które miejsce ich zdaniem szczególnie warto zobaczyć w naszej stolicy >>

Więcej o: