Warszawa wyróżniona w niechlubnym rankingu. "Szare i nudne miasto"

Niedawno informowaliśmy o brytyjskim rankingu, w którym Kraków po raz kolejny został wybrany najlepszym miastem na weekendowy wyjazd w Europie. Polskie miasta pojawiają się jednak także w mniej chlubnych zestawieniach.

Ranking, który zorganizowała rosyjska wyszukiwarka lotów Aviasales, jest dosyć zaskakujący. Zazwyczaj w tego typu zestawieniach wybieramy miejsca, które podobały nam się najbardziej i chcemy polecić je innym. Tym razem respondentów poproszono o wybór najnudniejszego, ich zdaniem, miasta w Europie. Co ciekawe, wśród wytypowanych miejsc znalazła się Warszawa

Liderzy zestawienia

Zdaniem uczestników głosowania najnudniejsze w Europie są Helsinki. Na stolicę Finlandii swój głos oddało aż 30 procent respondentów (w sumie głosowało 1500 osób). Miasto nie spodobało im się głównie ze względu na brzydką pogodę i małą liczbę zabytków.

Brytyjczycy uwielbiają Kraków. Miasto po raz trzeci zwyciężyło w prestiżowym rankingu turystycznym. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Drugie miejsce przypadło Bratysławie (25 procent głosów). Respondentom nie przypadła do gustu tamtejsza kuchnia, a także bary, które ich zdaniem świecą pustkami. 

Hel w przeciwną stronę i wielkie koło z Warszawą w środku? Zobacz, jak cudzoziemcy rysują mapę Polski:

Zobacz wideo

Trzecie miejsce w rankingu zajęły Karlowe Vary. Powód? Mała liczba rozrywek. Na czeskie miasto zagłosowało 15 procent osób. Z kolei 10 procent respondentów swój głos oddało na Monachium. Ich zdaniem w stolicy Bawarii nie ma nic poza barami z piwem. 

Nudne i szare miasto

Pierwszą piątkę zamyka nasza stolica. Warszawę wskazało siedem procent uczestników głosowania. Ich zdaniem jest to szare i nudne miasto, w którym brakuje ciekawych obiektów kulturalno-historycznych. Mimo to część z nich wskazała, że jest to dobry przystanek w czasie podróży do innych europejskich miejscowości.

Nie zapominajmy jednak, że wielu obcokrajowców uwielbia Warszawę! Dowiedzcie się, które miejsce ich zdaniem szczególnie warto zobaczyć w naszej stolicy >>

Komentarze (104)
Warszawa wyróżniona w niechlubnym rankingu. "Szare i nudne miasto"
Zaloguj się
 • 0apud0

  Oceniono 37 razy 33

  "Ich zdaniem w stolicy Bawarii nie ma nic poza barami z piwem"
  To chyba byli ankietowani z Familiady

 • cozano

  Oceniono 24 razy 22

  "Drugie miejsce przypadło Bratysławie (25 procent głosów). Respondentom nie przypadła do gustu tamtejsza kuchnia, a także bary, które ich zdaniem świecą pustkami. "
  Przyznam, że dosyć osobliwy zarzut. Nie śmiem pytać kim byli ankietowani.

 • daniell157

  Oceniono 27 razy 21

  No i dlatego nasz wódz postanowił wybudować łuk triumfalny (lub jak kto woli otwieracz do piwa) i tym samym stać się światowa potęgą (w wydawaniu kasy na nie potrzebne rzeczy).

 • student_zebrak

  Oceniono 25 razy 19

  ludzie radzieccy nie znalezli nic ciekawego w Monachium..... ja przez 5 dni mialem co robic

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 16 razy 12

  Aviasales to jest jakaś nikomu nie znana rosyjska wyszukiwarka. Na liście znalazły się tylko miasta które Rosjanie odwiedzają ...

 • larsek

  Oceniono 12 razy 10

  Jaro skończył z miesięcznicami i już jest miasto nudne:)

 • wladgad

  Oceniono 12 razy 8

  Niestety, przed prawdą nie da się obronić. Pół roku, czas jesienno-zimowy, Warszawa jest bardzo kiepska estetycznie. Latem tego nie widać, bo dużo zieleni robi swoje, ale zimą to jest dramat. Wtedy wyraźnie widać całą tą postpeerelowska pospolitość. I fakt, ktoś tu napisał o Jerozolimskich od Dworca do Centrum - to jest urbanistyczna piekielna otchłań. W dodatku tą tak pospolitą Rotundę jednak odbudowali. Czas, gdy wreszcie Cepelia, po drugiej stronie, zniknie i wejście do Metra Centrum zostanie przemienione, powinno zostać wpisane na listę państwowych świąt. Przynajmniej warszawskich.

 • ps11111ps

  Oceniono 12 razy 8

  A nie wiecie może, czy ten planowany Otwieracz Do Piwa będzie sponsorowany przez firmę Dacia?

 • six_a

  Oceniono 8 razy 6

  to nie jest miasto dla ludzi. a już na pewno nie dla starych ludzi. albo takich, którzy raz w życiu chcieliby wyjść z opery i nie połamać sobie nóg na pierwszych 20 metrach przez parking.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX