Kłótnia pasażerów w samolocie. Poszło o... okno. Rację ma tylko jeden z nich

Zasady bezpieczeństwa przewidują, że w czasie lądowania wszystkie okna w samolocie powinny być odsłonięte. Zdarzają się jednak pasażerowie, którzy nie przestrzegają tego wymogu. Dowodem na to jest nagranie, które zostało opublikowane na stronie Passenger Shaming.

Na profilach Passenger Shaming w mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się zdjęcia lub nagrania, które ukazują nietypowe zachowania pasażerów różnych środków komunikacji. Tym razem została pokazana kłótnia mężczyzn w samolocie o... okno. Na nagraniu widzimy, jak dwóch podróżujących kłóci się o to, czy ma być ono odsłonięte, czy zasłonięte.

Skąd ten wymóg?

Wielu pasażerów zastanawia się, dlaczego w czasie lądowania samolotu okna znajdujące się przy fotelach powinny być odsłonięte. Z reguły pod koniec podróży pojawia się komunikat przypominający o tym wymogu.

Co mają na celu takie działania? Dzięki temu, że okna są odsłonięte, łatwiej jest obserwować sytuację na zewnątrz. Pasażerowie mogą zgłosić załodze wszelkie dostrzeżone nieprawidłowości.

Dlaczego te same loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo

Tylko jeden miał rację

Mimo że za każdym razem, gdy samolot podchodzi do lądowania, pojawia się komunikat o tym, że należy odsłonić okna, nie wszyscy pasażerowie przestrzegają zasad. Na nagraniu widzimy, jak dwóch mężczyzn na zmianę odsłania i zasłania okno. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa, tylko jeden z nich miał rację. 

Obejrzyj film, który został opublikowany na profilu Passenger Shaming:

Przeczytaj także: Pasażerowie wybrali najbrudniejszą linię lotniczą. Dziennikarz sprawdził wnętrze ultrafioletem >>

Więcej o: