Dwie nowe wakacyjne trasy LOT. Polecimy m.in. na chorwackie wybrzeże

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie dwóch nowych tras. To popularne wśród Polaków kierunki wakacyjne. Nowe połączenia będą realizowane raz w tygodniu w sezonie letnim, czyli od czerwca do września.

Pierwsza nowość to połączenie z Tiraną - stolicą Albanii. Co ciekawe, obecnie nie ma żadnych bezpośrednich lotów z Polski do tego kraju (wyjątek to loty czarterowe). Nowe połączenie ucieszy więc polskich turystów, którzy coraz częściej odwiedzają Albanię w czasie wakacji.

Loty z Warszawy do Tirany będą odbywały się w soboty w okresie od 6 czerwca do 26 września. Wylot z Warszawy przewidziany jest na godzinę 13.45. Na miejscu samolot będzie lądował o 15.55. Również w soboty będą odbywały się loty w drugą stronę (wylot o 16:45, przylot o 18.55).

Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody. Więcej dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo

Nowe połączenie z Chorwacją

Kolejną nowością w rozkładzie LOT-u jest Rijeka. To największy port Chorwacji, który w sezonie wakacyjnym cieszy się ogromną popularnością. Co ciekawe, to już piąte połączenie z Chorwacją w ofercie polskiego przewoźnika. Obecnie LOT lata także do Zagrzebia, Dubrownika, Splitu i Zadaru. 

Do Rijeki samoloty LOT będą latały także w soboty. Pierwszy rejs przewidziany jest na 13 czerwca 2020 roku (wylot o 13.40, przylot o 15.30). Tego samego dnia samolot będzie wracał do Polski. Wylot z Rijeki będzie miał miejsce o 16.20, a lądowanie w Warszawie o 18.10.

Rijeka - Europejska Stolica Kultury

Warto wspomnieć, że Rijeka to Europejska Stolica Kultury 2020. Co ciekawe, jest to pierwsze chorwackie miasto, które dołączy do prestiżowego grona ponad 50 miejscowości, które zdobyły już ten tytuł. Z tej przyczyny na przyjezdnych będzie czekało tam w przyszłym roku wiele atrakcji.

Oficjalny program rozpoczyna się 1 lutego 2020 i trwać będzie do końca stycznia 2021, oferując wartościowe oraz interesujące wydarzenia skierowanie do wszystkich pokoleń. Obejmować będzie ponad 600 eventów na terenie miasta i najbliższej okolicy. Wydarzenia zostaną podzielone na siedem tematycznych bloków, a każdy z nich zawierać będzie inne przesłanie. Od Kuchni Różnorodności poprzez Dom Dzieci i Sztukę na Lungomare aż po odkrywanie 27 lokalnych i europejskich sąsiadów

- dowiadujemy się z informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. 

 

Przeczytaj także o nowych połączeniach linii Ryanair >>

Więcej o: