Zbliża się rewolucja w PKP Intercity? Rusza znacznie łatwiejsza rezerwacja miejsc

Niebawem ruszy nowy system rezerwacji miejsc w PKP Intercity. Pasażer będzie samodzielnie wskazywał na mapie wagonu, które miejsce wybiera.

Ułatwienie dotyczy wszystkich przejazdów PKP Intercity po 15 grudnia 2019 roku. Do tej pory pasażerowie mieli spory problem, gdy chcieli zarezerwować siedzenia obok siebie. Często zdarzało się, że fotele, które są obok siebie, mają numery niezgodne z kolejnością (np. fotel 83 znajduje się obok fotela 85). 

Nowy sposób rezerwacji

Nowy system będzie znacznie bardziej przejrzysty. To spore udogodnienie dla osób, które podróżują razem. 

Mimo że numeracja pozostanie taka sama, rezerwacja miejsc ma być znacznie łatwiejsza. Nowy sposób przypomina te, które od lat stosują liczne linie lotnicze na całym świecie. Jednak w przeciwieństwie do wielu tanich przewoźników lotniczych, wybór dowolnego miejsca w PKP Intercity jest całkowicie darmowy.

Czy Polacy są zadowoleni z PKP? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo

Przejrzysta mapka

Już teraz gdy kupujemy bilet na przejazd (od 15 grudnia) pokazuje nam się mapka, dzięki której widzimy, które numery foteli znajdują się obok siebie. Oto zrzut ekranu ze strony Intercity.pl:

Zbliża się 'rewolucja w PKP'?Zbliża się 'rewolucja w PKP'? intercity.pl screen

Przeczytaj także: Urlop w pociągu? Zobaczysz spektakularne mosty, wodospady i kaniony. 'Ta trasa jest naprawdę magiczna'

Więcej o: