Przez pół roku udawał pilota, by uzyskać przywileje w czasie podróży. W końcu został przyłapany

Na lotnisku w New Delhi zatrzymano mężczyznę przebranego za pilota Lufthansy. Oszust liczył na to, że dzięki przebraniu w czasie podróży uzyska specjalne udogodnienia.

Mężczyzna, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona, posiadał odpowiedni mundur oraz fałszywy identyfikator Lufthansy, który udało mu się wyrobić w Bangkoku. Dzięki temu przez prawie pół roku podróżował samolotami z przywilejami, które z reguły przysługują zawodowym pilotom. Oszustwo zostało w końcu jednak wykryte. O sprawie poinformował "The Times of India"

Zatrzymanie na lotnisku

Przed jednym z lotów pracownicy AirAsia postanowili skontaktować się z Lufthansą, aby potwierdzić tożsamość rzekomego pilota. Gdy okazało się, że to oszust, wezwano policję. Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku.

- Potwierdzam, że wykryto przypadek fałszywej tożsamości. Dana osoba podszywała się pod pracownika linii lotniczej Lufthansa - powiedział w rozmowie z "The Independent" szef bezpieczeństwa AirAsia.

Robot bezpiecznie wylądował ogromnym boeingiem. W przyszłości ma zająć miejsce drugiego pilota. Więcej dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo

Podróże z przywilejami

Jak udało się ustalić policji, mężczyzna podróżował w przebraniu przez ostatnich sześć miesięcy. Udało mu się odbyć w ten sposób aż 15 lotów na trasie New Delhi-Kalkuta. Za każdym razem przekonywał naziemną obsługę AirAsia, że jest pilotem Lufthansy. Dzięki przebraniu i fałszywemu identyfikatorowi uzyskiwał dodatkowe przywileje (m.in. darmowe posiłki oraz wejścia na pokłady samolotów bez kolejek). Warto dodać, że w czasie każdej podróży mężczyzna miał bilet lotniczy. 

Może cię także zainteresować:

- Dlaczego piloci nie mogą jeść takich samych potraw? Chodzi o bezpieczeństwo ich i pasażerów [WYJAŚNIAMY]

- Boisz się turbulencji? Pilot tłumaczy, gdzie usiąść, aby praktycznie ich nie odczuwać

Komentarze (22)
Przez pół roku udawał pilota, by uzyskać przywileje w czasie podróży. W końcu został przyłapany
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 30 razy 22

  Facet udający pilota... phi znam takiego co skutecznie udaje prezydenta państwa. A nawet lepiej. Znam dużą lewicową partię, której prawie wszystkich udało się oszukać, że jest prawicą.

 • 12zibi12

  Oceniono 15 razy 13

  To może wyjaśni się sprawa z Macierewiczem , że to zwykły zbieg z Tworek 😲🤪

 • bigmaciek

  Oceniono 12 razy 10

  Ale oszustwo: wejście na pokład bez kolejki. Bilet przecież miał. Może posiłek dostał trochę lepszy niż mu przysługiwał w ramach posiadanego biletu. Zrobił to 15 razy więc ciekawe ile ta extra porcja kosztowała w sumie?

 • litecode

  Oceniono 7 razy 7

  a przed sądem wykaże, że przebierając się za pilota Lufthansy w sumie nie wyrządził szkody Lufthansie (i jeśli już, to Lufthansa mogłaby wystąpić z pozwem), to AirAsia właziła mu w tyłek (zapewne z grzeczności i zawodowej kurtuazji), prowadząc na lepsze miejsca i częstując lepszą wyżerką ;)
  Co innego, gdyby podawał się np. za prezesa linii, którymi latał. Ale on przebierał się za pracownika zupełnie obcej i nie związanej z tym lotem innej firmy.
  Równie dobrze mogliby sądzić każdą umalowaną kobietę, iż udaje ładniejszą niż jest i w ten sposób bywa lepiej traktowana ;)

 • cmok_wawelski

  0

  ...a za mundurem panny sznurem hehehe.
  Ciekawe ile stewardess z AirAsia zbajerował na zabranie do Niemiec?

 • sholay

  0

  "Mężczyzna, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona"
  Została, została. Udawał nie tylko pilota i miał kanały na YouTube i TikToku z tych udawanek.

  &

 • cerebral.palsy

  Oceniono 3 razy -1

  "Mężczyzna, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona" - do gazwyb: jego tożsamość oraz wiek zostaly ujawnione już przedwczoraj, macie nieaktualne wiadomości...

  Pytaniem jest, czy "poszkodowane" linie lotnicze skierują sprawę do sądu o odszkodowanie za niesłuszne zjedzenie lepszego żarcia i wypicie lepszej kawy oraz siedzenie w biznesklasie, gdzie np mógł wyprostować nogi. Czyli facet odniósł nienależne korzyści :)

  Znając Indie ich ich realia, to sąd przyłoży mu co najmniej kilka lat więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX