Masz wrażenie, jakbyś wisiał nad miastem. Ruchome okno w Chicago tylko dla odważnych

Atrakcje, które gwarantują dużo emocji, cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Są m.in. spacery na wysokości czy przeszklone baseny wystające nad ruchliwą ulicą. W Chicago można z kolei wybrać się na ruchome okno, które znajduje się na 94. piętrze wieżowca.

Wyjeżdżasz za granicę i poszukujesz atrakcji, które skutecznie podniosą adrenalinę? Jeśli akurat będziesz w USA, odwiedź wieżowiec 875 North Michigan Avenue (kiedyś znany jako John Hancock Center) w Chicago, w którym znajduje się ruchome okno - Tilt. Z pozoru nic niezwykłego, ale wiele osób krzyczy tam ze strachu.

Poczujesz się, jakbyś spadał

Atrakcja powstała w 2014 roku. Znajduje się na 94. piętrze budynku na wysokości ponad 1000 stóp (około 300 metrów). Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajne okno. Należy jednak podejść do krawędzi, złapać zamontowane po bokach uchwyty i czekać. Po chwili okno zaczyna pochylać się do przodu (maksymalnie osiąga nachylenie 30 stopni), a turyści mogą doświadczyć wrażenia, jakby spadali.

Na filmikach, które zostały opublikowane m.in. na YouTube'e, widać, że nie każdy czuje się przy ruchomych oknach komfortowo. Wiele osób krzyczy, niektórzy piszczą, a zdarza się nawet, że ktoś odskoczy od szyby.  

 

Aby skorzystać z Tilt, należy kupić najpierw wejście na taras widokowy (25 dolarów dorośli, dzieci w wieku 3-11 lat 15 dolarów - ceny z listopada 2019), a następnie dokupić bilet na samą atrakcję za osiem dolarów.

Podobne emocje u turystów wywołuje przeszklony basen, który wystaje 150 metrów nad ruchliwą ulicą. Spacer po jego dnie robi naprawdę piorunujące wrażenie. Chcesz go zobaczyć? Obejrzyj nasze wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: