W Polsce powstała obrotowa zjeżdżalnia wodna. Pierwsza taka w Europie

"Ekstremalny diabelski młyn na pontonie". Takimi słowami opisano nową atrakcję w Aquaparku Reda. Będzie to obrotowa zjeżdżalnia AquaSpinner - pierwsza w Europie i druga na świecie.

Aquapark Reda szykuje dla wszystkich odwiedzających wielką atrakcję i sporo emocji. Wkrótce ma tam zostać otwarta obrotowa zjeżdżalnia wodna AquaSpinner. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w Europie i druga na świecie - podobna działa w Chinach, ale tylko sezonowo. Ta w Polsce ma być całoroczna.

Pomysł na taką zjeżdżalnię przyszedł od producenta, niemieckiej firmy, która przygotowywała dla nas poprzednie zjeżdżalnie. A my lubimy nietypowe, unikatowe atrakcje, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę tej niezwykłej konstrukcji

- mówi nam Aneta Mirończuk, marketing manager Aquaparku Reda. Zjeżdżalnia ma blisko 30 metrów wysokości, przez co stanie się jedną z najwyższych budowli w mieście

Konstrukcja AquaSpinnera ma intrygujący, poskręcany kształt. Odwiedzający będą pokonywać kręte korytarze zjeżdżalni na pontonach. W czasie przejażdżki czeka na nich m.in. chwilowe poczucie braku grawitacji, co ma związek z wahadłowym pokonywaniem zjeżdżalni i zmiennym tempem zjazdu. Pontony będą osiągać prędkość do 40 km/h. - Zjazd odbywa się na czteroosobowym pontonie, którego minimalne obciążenie musi wynieść 200 kg. Specjalne czujniki nie dopuszczą lżejszych - opowiada Aneta Mirończuk.

Na poniższym wideo możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał zjazd AquaSpinnerem w Redzie:

Zobacz wideo

Na razie nie jest znana dokładna data otwarcia zjeżdżalni, poznamy ją pod koniec listopada. - Jesteśmy obecnie na etapie testów. Zjeżdżalnia jest bardzo dokładnie sprawdzana przez producenta, trwa to kilka tygodni i jeszcze nie wiemy, kiedy testy dobiegną końca - powiedziała nam marketing managerka. Na oficjalnej stronie aquaparku czytamy, że otwarcie jest planowane jeszcze na ten rok. Atrakcja będzie dodatkowo płatna - ma kosztować cztery złote za zjazd od osoby.

Więcej o: