Poznań "jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy". Miasto z prestiżowym wyróżnieniem

Polskie miasto znów zostało docenione za granicą. Tym razem wyróżnieniem może pochwalić się Poznań, który znalazł się w gronie 30 Najlepszych Wschodzących Kierunków Podróżniczych 2020 roku.

Niedawno pisaliśmy o wyróżnieniu dla Krakowa, który przez brytyjski serwis Which? został uznany za najlepszy kierunek na krótki wypoczynek. Teraz turystyczną nagrodą może pochwalić się Poznań.

Stolica Wielkopolski znalazła się wśród Najlepszych Wschodzących Kierunków Podróżniczych 2020 roku, które wybierane są w ramach "Travel Lemming Emerging Destination Award". Nagrody przyznawane są co roku w Londynie, a zwycięzców wyłania jury, które składa się ze znanych blogerów podróżniczych. Poznań do konkursu został zgłoszony przez Krajowe Biuro Turystyki. Całe zestawienie można zobaczyć na stronie Travel Lemming, która zajmuje się promowaniem mniej popularnych kierunków, aby walczyć z przepełnieniem miast turystami, czyli tzw. overtourismem.

Czym Poznań ujął jurorów? W uzasadnieniu na stronie czytamy, że jurorom trudno było uwierzyć, że tak piękne miasto nie zostało jeszcze opanowane przez turystów. Zauważają jednak, że dzięki temu nie trzeba się przepychać, aby móc podziwiać kolorową architekturę miasta i jego urocze uliczki.

Mimo że jest jednym z najstarszych (i najpiękniejszych) miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy

- twierdzą jurorzy. Dodają, że po spacerze ze Starego Miasta do Ostrowa Tumskiego turyści zrozumieją, dlaczego, ich zdaniem, Poznań dla 2020 roku będzie tym, czym Kraków był dla 2010.

Wśród miejsc wartych odwiedzenia znalazły się Stary Rynek, Zamek Cesarski, Jezioro Maltańskie oraz Park Cytadela.

To nie pierwszy raz, gdy Poznań został doceniony za granicą. W konkursie European Best Destination 2019 zajął piąte miejsce na 20 nominowanych miast. W naszym wideo zobaczycie m.in. Park Cytadela i Zamek Cesarski oraz poznacie kilka innych atrakcji Poznania:

Zobacz wideo
Więcej o: