Rodzina królewska udostępniła pałac na Airbnb. Cena za noc jest kosmiczna

W serwisie Airbnb pojawiła się wyjątkowa oferta. Turyści mogą wynająć apartament w Pałacu Miejskim w Dźajpurze w Indiach. Jest to pierwsza królewska nieruchomość, która została udostępniona na platformie. Zanim jednak ochoczo pójdziecie rezerwować nocleg, sprawdźcie jego cenę - sięga ponad 30 tysięcy złotych.

Airbnb nie próżnuje. Na platformie można teraz wynająć apartament w Pałacu Miejskim w Dźajpurze, który jest jedną z największych atrakcji miasta wpisanego na listę UNESCO. Budowla ma blisko 300 lat i wciąż zamieszkują ją potomkowie tamtejszej rodziny królewskiej. W pałacu gościły między innymi takie sławy, jak księżna Diana, Bill Clinton, Jackie Kennedy czy Oprah Winfrey.

 

Gośćmi, którzy wynajmą apartament w pałacu, zaopiekuje się prywatny kamerdyner. Zorganizuje m.in. wycieczki po mieście, zakupy, spacery oraz zwiedzanie muzeów z przewodnikiem. Turyści będą mogli skosztować także tradycyjnego, radżastańskiego (Dźajpur jest stolicą stanu Radżastan) śniadania, które zostanie podane na tarasie z widokiem na pasmo górskie Arawali. Dodatkowym udogodnieniem jest prywatny basen. Do pałacu goście zostaną zawiezieni przez szofera, który będzie na nich czekał na lotnisku.

 

Gospodarzem będzie 21-letni maharadża Padmanabh Singh. W oficjalnym oświadczeniu przyznaje, że jest podekscytowany współpracą z Airbnb i cieszy się, że turyści będą mogli przekonać się, jak piękny jest Radżastan i doświadczyć indyjskiej gościnności.

Wszystko brzmi wspaniale, ale kwota, którą trzeba zapłacić za noc, zwala z nóg. Sprawdziliśmy najbliższy dostępny termin (apartament można rezerwować od 23 listopada), czyli 14-15 grudnia. Opłata to 30 898 zł za dzień. Do tego dochodzą jeszcze opłaty serwisowe (4903 zł) oraz podatki hotelowe (5562 zł). Łączna cena to zatem 41 363 zł.

 

Wpływy z rezerwacji mają zostać przekazane fundacji, którą założyła Diya Kumari. Organizacja wspiera kobiety z wiejskich obszarów Indii oraz mieszkańców Radżastanu.

Apartament w królewskiej rezydencji jest z pewnością czysty i zadbany, ale nie każdy hotel może się poszczycić taką czystością. Choć pokój na pierwszy rzut oka wygląda na wysprzątany, mogą to być tylko pozory. Zobacz siedem najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym:

Zobacz wideo
Więcej o: