Turyści zapłacili w Rzymie ponad 500 złotych za przekąski. Jeden hot dog kosztował 94 złote

To nie pierwszy raz, gdy głośno jest o turystach, którzy otrzymali w restauracji zaskakująco wysoki rachunek. Tym razem niemiła niespodzianka spotkała rodzinę, która zwiedzała Rzym.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o turystach, którzy za zamówienie w restauracji na greckiej wyspie Mykonos zapłacili ponad 3,6 tysiąca złotych. Sprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie. Podobna sytuacja spotkała ostatnio pewną rodzinę z Apulii, która wybrała się na urlop do Rzymu. Jako pierwszy o sprawie poinformował włoski dziennik "Il Messaggero". O zdarzeniu napisały także różne zagraniczne media, m.in. "The Independent"

Zaskakujący rachunek

Leo Recchia z włoskiej Apulii wybrał się z żoną i dwójką dzieci do Rzymu. Pewnego dnia w czasie zwiedzania zaskoczył ich deszcz. Rodzina postanowiła więc schronić się w jednym z lokali przy Via Della Conciliazion i zamówić coś do jedzenia. Warto zaznaczyć, że ulica znajduje się pomiędzy dwoma popularnymi atrakcjami - Watykanem i Zamkiem Świętego Anioła. Codziennie więc przechodzi nią mnóstwo turystów. 

Wygórowane ceny to niejedyne problemy, z którymi mogą spotkać się tam turyści. Na co skarżą się klienci biur podróży? Dowiesz się z naszego wideo:

Zobacz wideo

Jednak za schronienie się przed deszczem turyści musieli zapłacić znacznie więcej, niż początkowo zakładali. Rachunek za kilka przekąsek i napojów wynosił 119 euro, czyli ponad 507 złotych. Jak zdradził w rozmowie z mediami Leo Recchia, w restauracji zamówili trzy hot dogi, kanapkę oraz pięć napojów (cztery puszki coli i butelkę wody mineralnej).

Hot dog za 94 złote

Okazało się, że hot dog kosztował aż 22 euro, czyli prawie 94 złote, kanapka z szynką parmeńską 7 euro (prawie 30 złotych), a jedna puszka coli 6 euro (ponad 25 złotych). Najtańsza z całego zamówienia była butelka wody mineralnej. Kosztowała 5 euro, czyli ponad 21 złotych. To jednak nie koniec. Klienci musieli zapłacić także za serwis. Opłata wyniosła 17 euro, czyli ponad 72 złote. 

Rodzina postanowiła nagłośnić sprawę. Leo Recchia w rozmowach z mediami zdradził m.in., że w czasie zamawiania nie przywiązywał wagi do menu, a także, że nie spodziewał się aż tak wygórowanych cen w przypadku przekąsek. Z kolei właściciel, z którym skontaktowali się dziennikarze "Il Messaggero", powiedział, że turyści często skarżą się na ceny w jego restauracji. Dodał także, że ich przyczyną jest to, że lokal znajduje się blisko Watykanu.

Komentarze (114)
Turyści zapłacili w Rzymie ponad 500 złotych za przekąski. Jeden hot dog kosztował 94 złote
Zaloguj się
 • jtby

  Oceniono 64 razy 54

  "Dodał także, że ich przyczyną jest to, że lokal znajduje się blisko Watykanu.". Czyżby Watykan wymuszał haracze ?

 • gostek_gostek

  Oceniono 28 razy 26

  W Polsce za to w majestacie prawa grabi się zwabionych do klubów nocnych turystów. Tabletka gwałtu do drinka i heja obrabianko karty kredytowej. Policja nic nie robi bo? Opłacona? Prokurator też nic nie robi... tu nie o 500 złotych chodzi. Turyści traca po kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt tys. złotych. To jest złodziejstwo!

 • kresedebarg

  Oceniono 24 razy 20

  Bo najpierw trzeba przez dwa tygodnie stołować się na lotnisku Szopena, później Włochy wydadzą się taniochą

 • wislok1

  Oceniono 34 razy 14

  Zrobionow w wala nie cudzoziemcow, a Italiano, co DOSKONALE znaja ceny hotdogow i napojow w wlosckich fastffodach.......
  Jest cos takiego, ze doskonale znajac ceny, po prostu odrzucasz z gory, ze ktos w fastfoodzie za hotdoga skasuje 22 euro, a do tego policzy doplate za obsluge
  Turysci padli ofiara oszustwa, a TYLKO w Polsce komentarze sa takie, ze oni sa winni, a nie oszusci.....

  Baaaaaaaaaaaaaaardzo duzo to mowi o mentalnosci ludzi w PL

 • stavros2002

  Oceniono 14 razy 12

  Blisko Watykanu? jest drogo ale bez przesady. Przy Via Ottaviano za przyzwoity lunch z napojami dla 4 osób zapłaciliśmy niecałe 60 euro razem z coperto.

 • soap2

  Oceniono 17 razy 9

  Wciąż taniej niż w Mielnie!

 • alfalfa

  Oceniono 12 razy 8

  Też mam taki turystyczny plan, żeby pojechać do Rzymu na hot doga z colą.
  A.

 • cezaryk

  Oceniono 8 razy 8

  Co z karty zamawia osoba która jako przekąskę zjada hotdoga?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX