Brytyjczycy uwielbiają Kraków. Miasto po raz trzeci zwyciężyło w prestiżowym rankingu turystycznym

Kraków to zdaniem Brytyjczyków idealne miejsce na krótki wypoczynek. Miasto po raz trzeci z rzędu zwyciężyło w rankingu magazynu "Which?".

Od jakiegoś czasu głośno jest o konkursie organizowanym co roku przez magazyn "Which?". Jego celem jest wybór najlepszego miasta w Europie na krótki wypad. W tym roku po raz trzeci jego zwycięzcą jest Kraków. O wynikach poinformowały już różne brytyjskie media, m.in. "The Independent". 

Najlepsze ceny i kuchnia

Czytelnicy magazynu "Which?" mieli do wyboru 43 cieszące się popularności wśród turystów miasta. Oprócz Krakowa pojawiły się tam m.in. Berlin, Mediolan, Bruksela, Alicante, Sewilla i Paryż. W ankiecie konkursowej uwzględniono aspekty takie jak: baza hotelowa, gastronomiczna, walory turystyczne.

Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo

Kraków był jedynym miastem, które uzyskało najwyższą ocenę w kategorii "stosunek jakości do ceny". Co więcej, polskie miasto znalazło się w prestiżowym gronie miast z najlepszą oceną lokalnej gastronomii (pozostałe trzy z najwyższą notą to: Madryt, Werona i Lizbona).

"Polecam Polskę"

- Turystom, którzy nadal wybierają klasyczne europejskie kierunki, takie jak Paryż czy Amsterdam, polecam Polskę. Znajdziecie tu jedzenie, hotele i atrakcje na równie wysokim poziomie i o połowę tańsze - przekonuje Rory Boland, redaktor magazynu "Which?".

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Sewilla, trzecie Walencja, a czwarte Berlin. Pierwszą piątkę zamyka Amsterdam. 

Więcej o: