Nowy rollercoaster powstaje w Energylandii. Będzie miał podwójne przyspieszenie

W parku rozrywki Energylandia już w 2020 roku otwarty zostanie nowy rollercoaster. Kolejka będzie największą atrakcją powstającej strefy Aqualantis. Ma wyróżniać się spośród innych podwójnym wystrzałem podczas jednego przejazdu.

Strefa Aqualantis będzie już szóstą strefą w parku rozrywki w Zatorze. Tematycznie nawiązuje do mitycznej Atlantydy. Jej najważniejszą atrakcją ma być rollercoaster Abyssus. Będzie kolejką typu Shockwave. Jej wyjątkowość będzie polegała na podwójnym wystrzale podczas jednego przejazdu. 

Energylandia zapowiada nowy rollercoaster. Będzie aż pięć zwrotów

Na jakiej zasadzie będzie działał nowy rollercoaster? Double Launch coaster, bo tak brzmi nazwa modelu kolejki, rozpędza nas do 100 km na godz. z toru startowego, którym zastąpiono tradycyjny wyciąg na duże wysokości. Napęd wywoływany jest poprzez wystrzał elektromagnetyczny. Dodatkową innowacją jest to, że wagonik, który w trakcie przejazdu traci prędkość, zostanie napędzony jeszcze raz. Atrakcja ma zostać otwarta w 2020 roku.

Tor będzie miał 1316 metrów długości, a kolejka wzniesie się na wysokość ponad 38 metrów. Za jednym razem do wagonika rollercoastera będzie mogło wsiąść 16 osób, na które na trasie czeka aż pięć inwersji (czyli zwrotów)! Twórcy kolejki zadbali o to, aby osoby z niego korzystające niemal przez cały przejazd czuły skoki adrenaliny - zapewnione zostały też m.in. efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele wodnych niespodzianek: wodospady, fontanny i jeziora.

Poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądał przejazd nowym rollercoasterem:

Zobacz wideo
Więcej o: