Wstęp do Wenecji już nie będzie darmowy. Tak władze miasta walczą z nadmiarem turystów

Mamy złą wiadomość dla wszystkich turystów wybierających się do Wenecji. Lokalne władze postanowiły wprowadzić opłaty za wstęp do "mekki zakochanych". To sposób na walkę z nadmiarem turystów. Opłaty mają zacząć obowiązywać już w kolejne wakacje, czyli w 2020 roku.

Jak informują włoskie media, Wenecja wprowadza opłaty za wstęp do miasta. Decyzję właśnie podjęła rada miejska, przegłosowując nowe rozporządzenie. Opłaty mają być pobierane od przyszłego roku. Ich wysokość ma się wahać od trzech do 10 euro (ok. 13-43 zł), przy czym najwyższa cena ma obowiązywać w szczycie sezonu.

Wenecja wprowadza opłaty dla turystów

Opłaty za wstęp do Wenecji będą pobierane od początku nowego sezonu letniego, czyli od 1 lipca 2020 roku. Władze miasta już wcześniej planowały ich wprowadzenie, jednak miały problem z organizacją systemu pobierania opłat od turystów. Ich kwota będzie zależeć od terminu odwiedzin Wenecji oraz od tego, czy wypadnie on akurat w szczycie sezonu.

Najniższa opłata, czyli trzy euro, dotyczyć będzie turystów, którzy planują zatrzymać się w Wenecji tylko przez kilka godzin, bez zostawania na noc. W jaki sposób władze miasta planują pobierać podatek od odwiedzających? Chcą zainstalować sieć automatów biletowych na terenie całej Wenecji oraz na okolicznych wyspach. Za brak takiego biletu mają grozić grzywny.

Odwiedzającym zapewne nie spodoba się nowy pomysł władz Wenecji o wprowadzeniu opłat za wstęp do miasta. Zobaczcie, na co jeszcze skarżą się turyści. Niektóre ich zażalenia sięgają granic absurdu!

Zobacz wideo

Władze Wenecji walczą z nadmiarem turystów

Głównym celem wprowadzonych opłat jest ograniczenie liczby turystów, którzy tak tłumnie odwiedzają włoskie miasto zakochanych. Rada miejska przede wszystkim chce zredukować liczbę odwiedzających Wenecję tylko na kilka godzin.

Opłaty będą pobierane od wszystkich turystów, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu będą dostawać się do miasta: samochodem, pociągiem czy statkiem wycieczkowym. Pieniądze mają trafić do kasy zarządu miejskiego i prawdopodobnie będą przeznaczone na utrzymanie i sprzątanie Wenecji.

Komentarze (30)
Wenecja walczy z nadmiarem turystów. Władze wprowadzają opłaty za wstęp do miasta
Zaloguj się
 • adamjh

  Oceniono 14 razy 8

  To taka oplata klimatyczna. Jak ktos nocuje w hotelu to i tak ja placi. Gorzej ze wiekszosc traktuje Wenecje jako jedniodniowa wycieczke i to wlasnie w nich celuje ta oplata. Wydaje mi sie jednak ze powinna ona byc wyzsza dla paro godzinnego pobytu. O turystow pozostajacych pare dni to powinni raczej zabiegac!

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 6

  To nie jest żadna walka z nadmiarem turystów, tylko OKAZJA do wydojenia tychże na co najmniej 200 milionów euro rocznie, przy założeniu, że miasto odwiedza około 19-20 milionów ludzi :-)
  Osobiście nie mam nic przeciwko, bo przy takiej nawale ludzi, koszty samego sprzątania są ogromne.

 • habib78

  Oceniono 9 razy 5

  niezła ściema, 10 Euro, to żadna kasa, nawet x4 dla Rodziny.
  Natomiast pomnożona przez miliony daje dziesiątki milionów:)
  Ludzi nie ubędzie, ale Wenecja będzie miała dodatkowe wpływy.

  Jeśli celem jest ograniczenie mass-turistik to niech wprowadzą rezerwację wejść.
  A jako kampanie społeczną niech pokazują te tłumy zamiast urokliwych widokówek.

 • vidi12

  Oceniono 5 razy 3

  Wenecja jest pzepiękna, klimatyczna... Trzeba ją chronić przed tabunami barbarian mieniących się turystami :(

 • tatankaiyotake

  Oceniono 4 razy 2

  Spoko, nie wybierałem się. Patrząc na zdjęcia to raczej mi musieliby dopłacić żebym miał ochotę "odpoczywać" z takimi tłumami.

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny podatek wenecki

 • gordejuela

  Oceniono 12 razy 2

  Tylko JAKIE znaczenie ma taka smeiszna oplata dla ludzi chocby z UNII???Juz dawno powinni to zrobic,mieliby dodatkowe wplywy.A gdyby naprawde chcieli przyciac ilosc ,powinni wprowadzic od 50 euro wzwyz.Conajmniej.Tak to tylko lawirowanie; jak by tu zarobic ale przypadkiwm nikogo nie zniechecic.Kto che byc w Wenecji zaplaci i 100 euro dodatkowo.To generalnie jednorazowa wycieczka,nie znam nikogo,kto by tam wracal,bo niby po co ?

 • next-mcgyver2

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepiej do Wenecji lecieć teraz. Dzisiaj 15 stopni i deszcz. Idealnie do spacerowania. Kaptur na głowę i można chodzić. Turystów wtedy na ulicach jak na lekarstwo.

 • purchawka2017

  Oceniono 1 raz -1

  Lunapark.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX