Nietypowe tablice na Sardynii. "Nie podążajcie za wskazówkami Google Maps"

Wielu turystów nie wyobraża sobie podróży bez Google Maps. To znacznie wygodniejsza opcja niż tradycyjne mapy. Zdarza się jednak, że internetowe wskazówki wprowadzają w błąd. Z problemem postanowiły zawalczyć władze Sardynii.

Na Sardynii pojawiły się niedawno nowe tablice informacyjne dla kierowców, które ostrzegają przed tym, by nie kierować się wskazówkami udzielanymi przez Google MapsO nietypowym rozwiązaniu poinformował m.in. włoski dziennik "Corriere della Sera".

Skąd ten pomysł?

Tablice z napisami "nie podążać za wskazówkami Google Maps" zostały ustawione głównie w rejonach popularnych plaż. Pomysł ich ustawienia pojawił się po licznych skargach strażaków oraz miejscowych pasterzy, którzy musieli pomagać wprowadzonym w błąd turystom.

Na część z popularnych plaż da się dojść jedynie pieszo. Wiedzą o tym jednak tylko miejscowi. A turyści, którzy kierują się wskazówkami internetowej mapy, próbują dostać się na nie pojazdami. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia często mylą wyjątkowo trudno przejezdne ścieżki z normalnymi drogami. Przez to wielu kierowców zostaje wyprowadzonych w pole.

Włosi słyną z niekonwencjonalnych rozwiązań. Słyszeliście już o Pionowym Lesie, który walczy ze smogiem? Więcej dowiecie się z filmu:

Zobacz wideo

"Nie podążać za wskazówkami Google Maps"

Co ciekawe, lokalna administracja informowała o problemie firmy, które zajmują się przygotowaniem internetowych map. Mimo to nie wprowadzono żadnych korekt. Mieszkańcy Sardynii mają więc nadzieję, że tablice rozwiążą problem i ułatwią podróże po wyspie.

Więcej o: