Wybrano najpiękniejszą wyspę na świecie. Ma tylko sześciu mieszkańców i działa na niej zaledwie jeden hotel

Znamy wyniki rankingu 50 najpiękniejszych wysp świata. To może być dla was spore zaskoczenie! Dlaczego? Bo na pierwszym miejscu znalazła się mało znana islandzka wyspa Flatey, która pokonała popularne i oblegane przez turystów miejsca.

Redaktorzy portalu podróżniczego "Big 7 Travel" przeprowadzili badania wśród swoich czytelników. Ich zadaniem było wytypowanie najpiękniejszych wysp świata. Swoje propozycje zgłosiło 5345 osób.

Tajemnicza islandzka wyspa

Wynik mógł być zaskakujący dla wielu osób. Nie tylko dlatego, że zwycięzca rankingu, czyli islandzka wyspa Flatey, nie należy do grona powszechnie znanych i obleganych wakacyjnych kierunków. Powodem jest również to, że większość popularnych wysp znalazła się poza pierwszą dziesiątką. Na przykład uwielbiana przez turystów włoska wyspa Capri zajęła dopiero 14. miejsce, Bali 15., Ibiza 17., a Santorini 20. Zaskoczeniem jest też odległa pozycja Majorki, która uplasowała się dopiero na 49. miejscu.

Flatey to największa wyspa zatoki Breiðafjörður w północno-zachodniej części Islandii. Ma prawie dwa kilometry długości oraz 400 metrów szerokości. Wyspę zamieszkuje zaledwie sześć osób. Przy tak małej liczebności mieszkańców i tak cudem jest, że działa tam jeden hotel.

Poza tym w miejscu tym obowiązuje zakaz kierowania pojazdami, dzięki czemu może ono pochwalić się wyjątkowo cichym i spokojnym klimatem. Krajobraz wyspy tworzą m.in. skały, które powstały ok. 11-12 milionów lat temu w trakcie erupcji wulkanicznej, a następnie zostały przekształcone przez lądolód. 

W wielu rankingach najpiękniejszych wysp wyróżniana jest wyspa Comodo. Jednak niedawno zamknięto ją dla turystów. Dlaczego? Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego filmu:

Zobacz wideo

Jak dostać się tam z Polski?

Aby dostać się na Flatey, powinniśmy najpierw dolecieć do Keflaviku (z kilku polskich lotnisk lata tam m.in. Wizz Air). Następnie musimy dojechać do Stykkisholmur lub Brjánslækur. Z tych dwóch miejscowości wypływają promy, które dowiozą was na wyspę.

Najpiękniejsze wyspy świata

W rankingu "Big 7 Travel" wyróżniono aż 50 wysp z różnych stron świata. Wśród nich są zarówno miejsca bardzo znane, jak i te mniej popularne. Drugie miejsce zajęła filipińska wyspa Palawan, trzecie: Espíritu Santu (Vanuatu), czwarte: Sommaroy (Norwegia), a piąte: Korcula (Chorwacja). 

Pierwszą dziesiątkę zamykają:

 • Wyspy Aran (Irlandia);
 • Pemba (Zanzibar);
 • Barbados;
 • Lummi (USA);
 • Bora Bora (Polinezja Francuska).

Listę wszystkich wyróżnionych wysp zobaczysz na stronie Big 7 Travel  >>

Przeczytaj także:

Komentarze (52)
Wybrano najpiękniejszą wyspę na świecie. Ma tylko sześciu mieszkańców i działa na niej zaledwie jeden hotel
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 29 razy 25

  A na zdjęciu jest samochód i domów trochę za dużo jak na sześciu mieszkańców.

 • six_a

  Oceniono 24 razy 18

  a gdzie polska. wyspa wolności. raj na ziemi, podnóżek chrześcijaństwa.

 • bazyli21

  Oceniono 17 razy 15

  Pewno to wysokie, pierwsze miejsce dzieki maksymalnej mobilizacji wszystkich mieszkancow w glosowaniu internetowym....

 • mazzinl890

  Oceniono 21 razy 9

  Żyć, nie umierać: żwir i skała, chłód, wiatr urywa łeb, ani jednego drzewa, w zimie noc trwa od rana do rana... więc oprócz sześciu kalek wszyscy zwiali

 • trup

  Oceniono 15 razy 9

  pięknie. również dlatego, że bez płotów. u nas byłyby paskudne betonowe z formy cegiełkowej albo inny syf

 • jorski

  Oceniono 10 razy 8

  A gdzie wyspa (wyspa!!! hehe) Wolin? A niedługo najpiękniejszą wyspą zostanie przekopana pozostałość po mierzeji wiślanej.

 • Marcin Nowak

  Oceniono 6 razy 6

  No i po wyspie. Gołębiewski przeczyta, że biznesik hotelarski można rozkręcić i postawi drugi hotel. Malutki, piętnastopiętrowy, świetnie wkomponowany w okoliczne góry. Oczywiście w stylu "Karpacz Plastik Power" - bo w końcu góry są, c'nie?

 • euphoria19

  Oceniono 10 razy 6

  pis tam osiedlić, zaraz przestanie być uroczo

 • ossmolony

  Oceniono 6 razy 6

  Jeżeli wyspa jest popularna, a do tego oblegana przez turystów to absolutnie nie spełnia warunków żeby należeć do pięknych !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX